Під час сесії Київради 2 жовтня опозиційні сили знов влаштували бійку під стінами мерії. У той час, як у сесійній залі панувала робоча атмосфера, приймалися рішення, за межами будівлі розгорталася справжня трагікомедія.
Комічними були деякі вимоги опозиціонерів. Зокрема, відпустити Юлію Тимошенко та саморозпуститися. Значно більше було трагічного. Народні депутати від опозиції намагалися прорватися до Київради в супроводі войовничо налаштованих молодих чоловіків спортивної статури. Але на заваді став міліцейський кордон. І вся агресія нападників зосередилася на хлопцях, що несли службу. Їх витягували з кордону, один із правоохоронців знепритомнів.
Трагічно і те, що один з активістів згодом назвав події під Київрадою "початком народження справжнього самоврядування".
Події 2 жовтня коментує голова Київської міської державної адміністрації 52-річний Олександр Попов.
Олександре Павловичу, вже після відкриття сесії стало відомо, що цього ж дня відбувалося засідання Апеляційного адміністративного суда столиці, який остаточно підтвердив легітимність повноважень Київради. Як з огляду на це розцінити мітинг опозиції?
—?Справді, є рішення суду, що визнало легітимність роботи міської ради до моменту обрання нових депутатів та складання ними присяги. Тому й на майбутнє, і зараз міська влада й депутатський корпус будуть працювати, виконувати свої обов'язки. Бо місту треба жити, розвиватися, вирішувати соціальні питання.
Що стосується акції, яка проходила у середу, 2 жовтня, на вулиці. Моє враження таке: політика політикою, але це вже просто елемент кримінального бандитизму. Коли зривають каски з правоохоронців, б'ють людей, які несуть службу, кидають димові шашки — це вже не політика, це вже не демократія, це — бандитизм. І ті, хто таке влаштовує, повинні відповідати перед законом.
Я абсолютно переконаний, що, ідучи в європейське суспільство, а ми сьогодні робимо серйозний крок на цьому шляху, ми точно повинні розуміти правила цієї гри. Головна умова — не порушувати закон. А дехто з організаторів цієї акції його явно порушує, і це неправильно.
Однак, хоч би як там було, а влада забезпечить нормальну роботу міської ради в інтересах усіх киян. Для того, щоб у столиці відкривалися нові робочі місця, її жителі вчасно отримували заробітні плати та щоб місто розвивалося.
Які найважливіші, на ваш погляд, питання були вирішені на сесії 2 жовтня?
—?На сесії скоригували план соціально-економічного розвитку і бюджет. Це питання, що пов'язані із завершенням реконструкції дитячих садочків, входженням в опалювальний сезон, питання, пов'язані з перспективами впровадження масштабних енергозберігаючих проектів. Це стосується реконструкції й термосанації дитячих садків, шкіл, лікарень. Також прийнято рішення про надання матеріальної допомоги до 70-річчя звільнення Києва людям, які мають статус учасників Великої Вітчизняної війни.
І знову ж таки питання до опозиції. Я не уявляю, як за таке питання можна не голосувати. Це ж наша спільна перемога, це наша спільна історія і наша спільна відповідальність перед ветеранами.
Хотів би виділити й питання медичного страхування. Ми ініціювали пілотний проект, згідно з яким учасники Афганської війни, чорнобильці, а також породіллі вступають у проект фактично медичного страхування. Вони зможуть отримати в лікарнях безкоштовно повне медикаментозне забезпечення, що сьогодні є дуже актуально. Якщо цей проект за три-чотири місяці себе зарекомендує позитивно, то поширимо його на пенсіонерів, а потім — на представників бюджетної сфери. Тобто буде охоплено до мільйона киян.
Комментарии
2