Ексклюзивы
среда, 27 февраля 2013 15:40

На первинному ринку купувати квартири ризиковано

 

Віце-прем'єр Олександр Вілкул заявив, що в Україні торік звели 10,75 мільйона квадратних метрів житла. Це рекордний показник останніх 19 років. "Ознака того, що одна з ключових галузей упевнено долає наслідки світової фінансової кризи", зазначив урядовець. Однак, будівництво зросло тільки на папері. 36 відсотків введеного в експлуатацію житла - це легалізація самобудів, зведених на приватних ділянках від 1992 року. Обсяги нового зданого житла, порівняно з 2011-м, навіть зменшилися на 3,9 відсотка, за даними Державної служби статистики

Керівник київського відділення Асоціації спеціалістів із нерухомості Артур Пилипчук, 43 роки:

Політику такого рівня абсолютно неприйнятно заявляти цифри, що не відповідають дійсності. Він має спростувати їх або, принаймні, уточнити, звідки такі дані взялася і що вони означають.

Про яке будівництво нерухомості мова? Яке тут збільшення? Будь-хто з обивателів неозброєним оком бачить, що ЗАРАЗ МАЙЖЕ НІЧОГО НЕ БУДУЮТЬ. Ніяких житлових рекордів бути не може в принципі.

Для того, щоб придбати квартиру, треба або висока платоспроможність покупців, або доступне іпотечне кредитування. Ні першого, ні другого немає. НАЙДЕШЕВШЕ ПОМЕШКАННЯ НА ВТОРИННОМУ РИНКУ В КИЄВІ КОШТУЄ ВІД 300 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ. Це - мінімальний ціновий поріг. Та ще й людина повинна отримувати таку зарплату, щоб накопичити принаймні 30 - 40 відсотків цієї суми для першого внеску й бути спроможною виплачувати проценти за кредитом. Середній клас таких грошей не має, люди перебувають у дуже складному становищі.

Звичайно, можна знайти дешевшу квартиру. Але вона буде з фізичними чи юридичними вадами: або стіни з тріщинами та грибком, або хтось із колишніх співвласників матиме на неї претензії. НА ПЕРВИННОМУ РИНКУ КУПУВАТИ взагалі РИЗИКОВАНО. Сам вісім років тому ледь не придбав квартиру в будинку, що досі не зданий в експлуатацію. Тому переважно ринок працює за рахунок обмінників. Хтось накопичив грошей і змінив квартиру в поганому районі на аналогічну в центрі, хтось розмінює велику - на дві маленькі.

Цього року сплеску будівництва також не буде. Будматеріали не дешевшають, вартість робіт - теж. Корупційна складова - від 20 до 30 відсотків вартості багатоповерхового будинку.

Охочі купити квартиру є, але вони - неплатоспроможні. ХТОСЬ БАЧИТЬ, ЩО НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ ЗРОСТУТЬ? Ні. Хтось прогнозує здешевлення іпотеки? Теж ні. Отже, якщо не буде дефолтів та іншого погіршення економіки, ринок нерухомості тільки мляво дрейфуватиме.

Сейчас вы читаете новость «На первинному ринку купувати квартири ризиковано». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть