Виставка "Львів виходить у світ" відкриється у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи на вул. Академіка Богомольця, 6, у четвер. Експозиція створена у Берліні й має назву "Во іст Львів?" ("Де є Львів?"). Протягом кількох місяців вона експонувалася у приміщенні давньої синагоги.
— Виставка присвячена місту, зруйнованому Другою світовою війною. За словами письменника й уродженця Львова Леопольда Унгера, воно було "містом трьох народів: поляків, українців та євреїв (не враховуючи вірмен, караїмів, татар та інших), трьох прагнень, трьох філософій, мов, релігій і нескінченної кількості конфліктів", — говорять організатори. — Ця виставка про місто, у якому мешкали люди, що належали до різних етнічних спільнот, культура та релігія яких взаємоперетиналися та впливали одна на одну. Цього міста уже немає. Війни і насильство зруйнували його культурне розмаїття. Єврейське населення загинуло від рук нацистів, польських мешканців примусово переселив радянський уряд після Другої світової війни, а багатьох українців репресовано. Але є пам"ять про нього, місця, з ним пов"язані, тексти й історії, що його символізують та про нього нагадують. Є також місця, пам"ять про які втрачена.
У підготовці виставки взяли участь історики і художники з різних країн. Львів"янка Олена Турянська виготовила зменшену паперову копію салону оперної співачки Соломії Крушельницької. Юрко Кох підготував композицію "Львівська рекламна колонка", зібрану зі старих фотографій міста і власних картин. Сюзанна Лаутербах із Тель-Авіва представила власні фото Львова — чорно-білі знімки, зроблені 1992 року, та кольорові, створені торік. Німець Сільке Гьоес зробив фотографії львів"ян, які виїхали зі Львова до Берліна у 1990-х роках.
У будні виставка працюватиме з 10.30 до 17.30, у середу до 21.00. Вхід вільний.
Комментарии