13 січня, на Василя, до села П'ятківка Бершадського району приїхав заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності продовольчої компанії "Поділля" Олексій Порошенко, аби привітати селян зі святами. З ансамблем аматорської пісні "Козачка" районного будинку культури та солістами сільського народного хору "П'ятківчанка" він пройшовся вулицями села та зайшов у гості до 32 місцевих жителів. У кожному дворі Олексій Петрович колядував, а слідом хор співав щедрівки та святкові пісні.
— Я вперше беру участь у щедруванні, — говорить Олексій Порошенко, 28 років. — Усе життя прожив у місті й не мав такого досвіду. Але коли побачив, якими радісними повертаються з таких колядувань мої молодші сестри і братик, пошкодував, що не мав такого у дитинстві. Тому коли випала нагода ось так привітати людей у селі, охоче погодився.
Жителі П'ятківки так само радісно і навіть трохи здивовано приймали гостей у себе.
— Ніколи не подумала б, що Олексій сам приїде щедрувати до нас у село,— дивується колишній секретар сільради Ганна Гром. — Як добре, що він підтримує українські традиції, мову, звичаї.
Олексій Порошенко навідався у це село, бо напередодні аматорський колектив "П'ятківчанка" дістав звання народного. Створений 1986-го, після п'яти років існування колектив розпався. А 2010 року знову почав діяти, відроджуючи українські традиції. 12 пенсіонерок та чоловік-баяніст мають у своєму репертуарі понад 300 старовинних пісень.
— Збереження традицій — це підтримка конкретних людей, які цими традиціями опікуються, — каже Порошенко. — Добре, що колектив зумів відродитися, тепер зможуть їздити по селах і нагадувати людям про призабуте.
Порошенко запропонував усе наколядоване пожертвувати місцевій церкві Різдва Пресвятої Богородиці.
Настоятель храму протоієрей Дмитро Никитюк, отримавши несподівану пожертву, запропонував Олексієві Петровичу разом заспівати старовинну колядку.
— Вона з української абетки, якій понад 100 літ, — сказав отець Дмитро, виносячи з вівтаря старовинну книжку. — За нею вчилася моя бабуся ще до Першої світової війни.
Разом заспівали пісню, яка багато років сповіщає про радість Різдва.
— У мене найтепліші враження про цих світлих людей, — говорить Олексій Петрович. — Це справжнє свято традицій, і хочеться по інших селах відновлювати їх. Добре, що є таких два тижні, які можна провести з родиною і набратися сімейного щастя на цілий рік.
Комментарии