четверг, 10 июня 2010 15:29

Кубок світу виграє Англія

11 червня стартує 19-й футбольний Кубок світу. Уперше відбудеться на Чорному континенті - у Південно-Африканській Республіці. Досі чемпіонами ставали команди з Європи та Південної Америки - по вісім разів. За Старий Світ чотири рази постояла Італія (1934, 1938, 1982, 2006), тричі Німеччина (1954, 1974, 1990), по одному разу Англія (1966) та Франція (1998). Також п'ять разів вигравала Бразилія (1958, 1962, 1970, 1994, 2002), по два рази Аргентина (1978, 1986) та Уругвай (1930, 1950).

Спробуємо передбачити хід матчів у ПАР із колишнім захисником київського "Динамо" та збірної України, учасником фінальної частини Кубку світу-2006 Владиславом Ващуком, 35 років.

Група "А" (Південно-Африканська Республіка, Мексика, Уругвай, Франція)

Уругвайці посядуть перше місце. У них сильна пара нападаючих Форлан - Суарес і  непоганий півзахист.

Господарі можуть у когось попити крові, але не думаю, що спроможуться вийти з групи. Неяскрава команда.

Французи індивідуально сильніші за мексиканців, тому, напевно, стануть другими.

Група "В" (Аргентина, Нігерія, Південна Корея, Греція)

Вірю в аргентинців. Для збірної тренер - не така важлива особа, як для клубу. Франція дійшла до фіналу попереднього турніру, хоча там заправляв не наставник Доменек, а півзахисник Зідан. І група в "альбі-селестес" нескладна.

Друга - Нігерія.

Корейці навряд чи щось зроблять із місцевим тренером. А зірок, на відміну від Аргентини, не мають. Хіба що Пак Чжи Сун. Але не та в нього позиція, щоб вирішувати долю матчів.

Греція - міцна команда, але класу їм явно не вистачає.

Група "С" (Англія, Сполучені Штати Америки, Алжир, Словенія)

Англійці - перші.

Алжир - четвертий, у контрольних матчах виглядає сіро.

У парі США - Словенія віддам перевагу європейцям. Вони більш організовані.

Група "D" (Німеччина, Австралія, Сербія, Гана)

Німецька команда зазнала кадрових втрат, але унікальна за своїм духом. Буде першою.

У Гани без Ессьєна шансів на друге місце немає.

Другими стануть серби. У них хороше покоління. Допускаю, що німцям програють лише за різницею м'ячів.

Група "E" (Нідерланди, Данія, Камерун, Японія)

Нідерландці багато забиватимуть і без проблем виграють у групі.

У японців не бачу зірок рівня Накати чи Інамото. А сам Накамура не витягне.

Міцна команда Данії, однак на друге місце поставлю Камерун. У них є суперфорвард Ето'О й дуже пристойний голкіпер Камені.

Група "F" (Італія, Парагвай, Нова Зеландія, Словаччина)

Тут, думаю, буде сенсація. Італійці слабко починають завжди. І їхня нинішня збірна не вражає - навіть Мексиці програли товариський матч. Але другими будуть.

На перше місце поставлю Словаччину. Вона і з відбірної групи вийшла напряму, і лідер - півзахисник Гамшик - у розквіті сил.

Парагвай - ніби цікава команда, але ж програла "товарняк" Ірландії. Думаю, поступиться й Італії.

Для Нової Зеландії вже потрапляння до фінальної частини - успіх.

Група "G" (Бразилія, Північна Корея, Кот д'Івуар, Португалія)

В івуарійців не буде травмованого Дрогби, тому в їхній вихід із групи не вірю. Ще й у тренера - Ерікссона - останнім часом очевидний спад.

А перше місце посяде Бразилія - у боротьбі з Португалією.

Група "Н" (Іспанія, Гондурас, Швейцарія, Чилі)

Іспанці - перші без варіантів.

На друге місце поставлю чилійців - цікавий тренер - аргентинець Б'єлса, багато забивають.

Швейцарці навіть на домашньому Євро з групи не вийшли. І тут не вийдуть.

1/8 фіналу

Уругвай - Нігерія - 2:0

По голу в кожному таймі заб'ють Форлан та Суарес. Південноамериканці володітимуть територією. У кінці матчу суперники спробують забити хоча б гол, але не зможуть.

Англія - Сербія - 3:1

Серби перехоплять ініціативу й спочатку тиснутимуть. Можливо, відкриють рахунок. Але у Великої Британії з психологією все в порядку. До перерви команда Капелло заб'є раз, а після неї - двічі. Точно буде гол після стандарту.

Німеччина - Словенія - 1:0

Сіра гра й гол німців у кінці. Так само, як 2002 року, на цій же стадії обіграли Парагвай.

Аргентина - Франція - 2:1

Підопічні Доменека зараз просто слабші. Аргентинці ще до перерви заб'ють двічі. Французи сквитають м'яч, скоріше за все, з пенальті.

Нідерланди - Італія - 2:0

На Євро-2008 тодішня команда Марко ван Бастена розтрощила італійців - 3:0. Подібне навряд чи повториться. Але сумніваюся, що опорники Ліппі впораються з потужною атакою голландців. 0:0 - після першого тайму, а потім обов'язково заб'ють Куйт і Снейдер - коронним дальнім ударом.

Бразилія - Чилі - 3:0

Бразильці швидко відкриють рахунок. Чилі вирівняє гру. Однак в останній чверті матчу все вирішить клас п'ятиразових чемпіонів світу.

Найвидовищнішим буде матч Нідерланди - Бразилія. У другому таймі Дунга перейде на гру в три захисники, висунувши Майкона на середину поля

Словаччина - Камерун - 0:0, пен. 3-4

Невидовищна тактична гра. Дійде до серії пенальті, де героєм стане Камені.

Іспанія - Португалія - 1:2

Від іспанців очікують дуже багато, але ризикну поставити на португальців. Рік тому Іспанія також була фаворитом Кубку Конфедерацій, але навіть до фіналу не дійшла. Не впорається з тягарем відповідальності. А в Португалії є Кріштіану Роналду й Нані. Думаю, основний час закінчиться 1:1, у додатковий португальці відзначаться ще раз.

? фіналу

Уругвай - Англія - 0:1

Буде обережний футбол. Уругвай почне активно, але англійці вистоять. А потім з кутового заб'є Пітер Крауч, який вийде на заміну.

Німеччина - Аргентина - 2:3

Припускаю, що ресурси німців будуть вичерпані до цієї гри. Аргентинці ж поступово прогресуватимуть. Можливо, по ходу поєдинку вестимуть 3:0.

Нідерланди - Бразилія - 1:2

Найвидовищніший матч чемпіонату. Голландці спочатку переважатимуть, краще рухатимуться, давитимуть флангами з різким переводом м'яча. Перший тайм - 1:0 на їхню користь. Потім тренер бразильців Дунга перейде на гру в три захисники, висунувши Майкона в півзахист. Це виправдає себе. Майкон і Луїс Фабіано можуть забити по м'ячу.

Камерун - Португалія - 1:3

Португальці краще підготовлені технічно, здатні грати на високих швидкостях. Навряд чи Камерунці зможуть чинити спротив.

1/2 фіналу

Англія - Бразилія - 1:1, пен. 5:4

Переконаний, що без пенальті не обійдеться. Два швидкі голи, як у півфіналі Євро-1996 Англія - Німеччина. Тільки цього разу англійцям більше пощастить у серії пенальті.

Аргентина - Португалія - 1:0

У дуелі Мессі - Кріштіану Роналду ставитиму на аргентинця.

Матч за третє місце

Бразилія - Португалія - 3:1

У таких поєдинках забивають багато м'ячів, і здебільшого перемагає сильніший. У цьому випадку - Бразилія.

Фінал

Англія - Аргентина - 1:0

Англійці стануть чемпіонами світу. У них монолітніша оборона, і це вирішить долю двобою. Мессі, напевно, "зламається" ще у виснажливому півфіналі. Вийде не готовим, і його закриють. Вейн Руні заб'є в середині першого тайму.

Англія платить тренеру найбільше, а Північна Корея - найменше

Інтернет-сайт Futebolfinance.com оприлюднив зарплати всіх тренерів команд-учасниць Кубка світу-2010. Дані наводяться в мільйонах євро

Іспанська федерація виявилася найщедрішою на премії

Серед футболістів найбільші премії обіцяні іспанцям. У разі, якщо чинні чемпіони Європи виграють Кубок світу, кожен гравець збірної отримає 550 тис. євро. Аргентинці дадуть по 520 тис. Англійська федерація пообіцяла по 450 тис. євро, бразильці та французи - по 300 тис., німці - по 250 тис., Італія - по 240 тис. євро.

Сейчас вы читаете новость «Кубок світу виграє Англія». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua