Ексклюзивы
четверг, 23 октября 2008 19:21

Переоформляти заповіт слід у держнотаріуса

"У спадок від матері мені залишилася двокімнатна квартира у Вінниці. На неї при житті мама написала заповіт. Я її не переоформляв, бо думав, що за заповітом я і є власником. Місяць тому захотів оформити заповіт на онуку — мені відмовили. Сказали, що я не маю права переоформлювати житло, доки не стану єдиним власником. У мене є сестра, та вона претензії на житло не виставляла й у заповіті її ім"я не вказане".

Олександр Новиков, 63 роки, Вінниця


— У першу чергу вам потрібно подати документи на переоформлення спадщини, — радить приватний нотаріус Людмила Паращук, 35 років. — Це треба зробити лише в державного нотаріуса. Ваша сестра має написати офіційну відмову від житла. Ця процедура називається зміна власника житла. Вартість оформлення майже 7 відсотків від оціночної вартості квартири. Вам видадуть акт на право власності житлом. Із ним у приватного нотаріуса можна оформлювати передачу квартири в спадок онуці. Проте, якщо вона неповнолітня, я радила б оформити посмертну дарчу. Вона обійдеться на 2–3 відсотки дорожче від заповіту. Зате після досягнення 18-річчя онука повинна буде доглядати за вами. Лише після вашої смерті квартира перейде в її власність.

Сейчас вы читаете новость «Переоформляти заповіт слід у держнотаріуса». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 35413
Голосование Какие условия мира и остановка войны для вас приемлемы
  • Отказ от Донбасса, но вывод войск РФ со всех остальных территорий
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Отказ от Крыма и Донбасса при предоставлении гарантий безопасности от Запада по всем остальным территориям
  • Остановка войны по нынешней линии фронта
  • Лишь полный отвод войск РФ к границам 1991-го
  • Ваш вариант
Просмотреть