Четвер, 23 жовтня 2008 19:21

Переоформляти заповіт слід у держнотаріуса

"У спадок від матері мені залишилася двокімнатна квартира у Вінниці. На неї при житті мама написала заповіт. Я її не переоформляв, бо думав, що за заповітом я і є власником. Місяць тому захотів оформити заповіт на онуку — мені відмовили. Сказали, що я не маю права переоформлювати житло, доки не стану єдиним власником. У мене є сестра, та вона претензії на житло не виставляла й у заповіті її ім"я не вказане".

Олександр Новиков, 63 роки, Вінниця


— У першу чергу вам потрібно подати документи на переоформлення спадщини, — радить приватний нотаріус Людмила Паращук, 35 років. — Це треба зробити лише в державного нотаріуса. Ваша сестра має написати офіційну відмову від житла. Ця процедура називається зміна власника житла. Вартість оформлення майже 7 відсотків від оціночної вартості квартири. Вам видадуть акт на право власності житлом. Із ним у приватного нотаріуса можна оформлювати передачу квартири в спадок онуці. Проте, якщо вона неповнолітня, я радила б оформити посмертну дарчу. Вона обійдеться на 2–3 відсотки дорожче від заповіту. Зате після досягнення 18-річчя онука повинна буде доглядати за вами. Лише після вашої смерті квартира перейде в її власність.

Зараз ви читаєте новину «Переоформляти заповіт слід у держнотаріуса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода