— За місяць кризи важко зорієнтуватися, яким буде попит на робочу силу. Та робітники довго без роботи не сидітимуть. Пропозицій вже забагато, — каже експерт консалтингового агентства Аліна Бувалова. — Криза призведе до звичайного здешевлення робочої сили.
43-річний економіст Валерій Прохоренко, зазначає, що не вистачає спеціалістів точних наук. На початку 1990-х багато з них виїхали за кордон.
— Комп"ютеризація вже глобальна. Комп"ютери перетворилися на буденну справу. Ясна річ — комусь же треба обслуговувати це все. Натомість молодь уперто йде навчатися на юристів та економістів. Як наслідок — попит перевищує пропозицію. Якщо розглядати рівень заробітної платні, програміст має шанси отримати заробіток в кілька тисяч доларів навіть не маючи досвіду. Юрист та економіст значно відстануть у залежності від регіону. До того ж досвід роботи для них обов"язковий в більшості випадків.
За даними агентства "ОСІ", нині фахівець із комп"ютерної техніки на Черкащині може розраховувати на тисячу доларів зарплатні. Тоді як бухгалтер чи економіст — на той же еквівалент, але в гривнях.
Прохоренко запевняє, що чи не найбільшим попитом в будь-яких умовах будуть користуватися й досвідчені менеджери.
Комментарии