вівторок, 19 вересня 2017 11:30

Як вплинули на вступ-2017 запроваджені коефіцієнти

Як вплинули на вступ-2017 запроваджені коефіцієнти
Найпопулярніші спеціальності серед цьогорічних абітурієнтів: "Філологія", "Право" "Менеджмент". Не затребувані: "Богослов'я" та "Гідроенергетика". Фото: vstup.kpi.kharkov.ua.

Введені Міносвіти коефіцієнти (сільський, галузевий та регіональний) себе не виправдали. Не всі випускники шкіл змогли ними скористатися.

Нинішнього року під час вступної кампанії міністерство вперше запровадило систему коефіцієнтів. Утім вони якість набору абітурієнтів не покращили, пише dt.ua.

"Коефіцієнти не виконують покладених на них функцій, бо проблеми, які вони мали вирішити, лежать глибше. Це переважно якість середньої освіти", - каже фахівець центру CEDOS Єгор Стадний. Аналітики цього центру провели експрес-аналіз цьогорічного вступу.

Сільський коефіцієнт ввели задля того, аби випускники шкіл з села та міста мали рівний доступ до вищої освіти. Заяви на вступ до вузів подали 28 тис. одинадцятикласників з села. Без сільського коефіцієнту на бюджет вступили 23% абітурієнтів, на контракт - 36%. Завдяки цьому коефіцієнту на бюджет зарахували 848 випускників сільських шкіл. Усього за кошти держави навчатимуться 7,4 тис. абітурієнтів із сільської місцевості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як проходитиме ЗНО 2018 року

Регіональний коефіцієнт ввели, щоб до вузів у регіонах вступали більше абітурієнтів. Адже останнім часом випускники йшли навчатися до університетів великих міст. У столиці регіональний коефіцієнт становив 1. У Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові - 1,01. На Донеччині, Луганщині та у переміщених з окупованих регіонів вузів - 1,03. В інших областях - 1,02. Попри очікування, найбільше бюджетних місць завдяки введеному коефіцієнту отримали ЛНУ ім. Франка (223), ХНУ ім. Каразіна (165) та ЧНУ ім. Федьковича (147).

Найбільше абітурієнтів на навчання в інші регіони виїхало з Житомирської, Кіровоградської, Рівненської, Хмельницької та Черкаської областей. Найменше - з Київської, Львівської, Одеської, Харківської та Чернівецької.

Багато вступників з інших регіонів обрали столицю. Найчастіше до Києва їдуть випускники Чернігівської, Черкаської та Житомирської областей. Рідше - з Львівської, Одеської, Харківської та Чернівецької.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що змінить закон "Про освіту": 13 положень

Галузевий коефіцієнт запровадили, аби збільшити вступ на природничі та технічні спеціальності. Їх застосовували, коли ці спеціальності були для майбутніх студентів першим пріоритетом. Завдяки галузевому коефіцієнту за кошти держави навчатимуться 9,3 тис. студентів. Але це лише 3% від загальної кількості зарахованих на бюджет.

Найбільше абітурієнтів з галузевим коефіцієнтом вступили на такі спеціальності "Транспортні технології", "Річковий та морський транспорт", "Агрономія", "Харчові технології", "Річковий та морський транспорт", "Біотехнології та біоінженерія".

Міносвіти назвало найбільш і найменш популярні спеціальності цього року. Під час цьогорічної вступної кампанії найпопулярнішими спеціальностями стали "Філологія" (85526 заявок), "Право" (40557) та "Менеджмент" (9393). Найменш затребуваними цього року виявилися такі спеціальності, як "Богослов'я" (41 заявка) та "Гідроенергетика" (145).

Зараз ви читаєте новину «Як вплинули на вступ-2017 запроваджені коефіцієнти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі