Субота, 25 травня, 13.05
84-річна Катерина Вовк із села Кононівка Драбівського району на Черкащині вмикає дротове радіо у вітальні, щоб послухати новини. Його відновили після звернення до президента Віктора Януковича під час "Діалогу з країною" 22 лютого.
– Тут у мене сусідів нема, – Катерина Григорівна показує рукою на захаращений паркан сусідньої хати. Живе сама, дві заміжні дочки – окремо зі своїми сім'ями. – Раніше до магазину хоч ходила, а це вже другий рік ноги болять, дійти не можу. Нема кому слова сказати. Дочки приїздять, та ненадовго. Одна онуків кинути не може, в другої роботи в селі й без мене вистачає. А воно якось балакало-балакало і перестало. В усьому селі відрізали радіо. Зразу я своїх діставала – голову сільської ради й депутата Губського (колишній народний депутат Богдан Губський. – "Країна"). Рік до нього дзвонила, а секретарка: "Буде вам відповідь, вже документи написали". Тоді мені кажуть, що вже Губський не депутат. Якось бачу – по телевізору номер президента показують. Дочка каже: "Мамо, ви вже всіх дістали, ану туди ще подзвоніть".
Близько тижня минуло від звернення Катерини Вовк до глави держави і першим візитом працівників "Укртелекому" до її оселі. Пообіцяли, що радіо працюватиме до 9 травня.
– Через дня три дивлюся – сніг мете, а вони провід тягнуть. Спасибі Вікторові Федоровичу, більше просити нема чого
А в цей час:
Полтавка 52-річна Людмила Скидан удома патрає 8-кілограмового сома. Риба зайняла весь кухонний стіл, хвіст звисає. З нутра дістає з кілограм ікри. Ножем-пилкою відрізає голову. Засовує пальці в пащу, намацує металевого гачка.
– Нічого собі, та це довгожитель місцевий, – заглядає сому до рота. Пінцетом виймає звідти 11 гачків різних розмірів – одинарні й потрійні, частина з них вкриті іржею, частина майже нові. З кутика пащі дістає уламок блешні. – Сома купила за 180 гривень у подруги. Піймав її син. Їздив на приватний ставок, нікому не говорить який. Розказував, тягнув рибу години зо 3. Сом йому ледве снасті не обірвав.
Господиня викидає гачки у смітник. Рибу фасує, ребра смажить, голову та хвіст відкладає на юшку. З ікри готує з півсотні котлет.
Близько 500 львів'ян виїжджають на просп. Шевченка велосипедами. Колона прямує проїжджою частиною. Попереду – міський голова 44-річний Андрій Садовий.
– Диви-диви, то що, Садовий на ровері? – показує пальцем дівчина біля "Макдональдза".
– Ага. Але мені більше подобається ота дівчина у спідниці на зеленому велосипеді, – показує хлопець. – А ще дуже гарно, коли дорослі возять на багажнику дітей. Це так по-домашньому.
Велопробіг у місті організовують щороку. У Львові до 2020-го планують збудувати 268 км велодоріжок. Зараз є 15, ще 50 з'являться до кінця року.
– Хочу, аби Львів був максимально готовий до того, що люди таки пересядуть на ровери як вид транспорту, як це є у багатьох містах світу, – каже мер. Він без піджака, у легкій куртці поверх сорочки. Унизу холоші защепив салатовими стрічками велосипедиста. – Коли їдеш по зробленій велодоріжці, то зовсім інші відчуття, ніж по дорозі, яка для цього не пристосована.
20-річний Вадим Столяр лежить біля весільного кортежу неподалік центрального мосту Вінниці. Чекає на приїзд "швидкої".
– Мій кращий друг женився. З пацанами домовилися, що будемо виглядати з вікон і кричатимемо, – розповідає Вадим. – Опустили скло, сіли на дверцята машини, кожен тримав бокал із шампанським. Уже на виїзді на міст нас підрізав якийсь чоловік на "жигулях". Я погано пам'ятаю, як опинився серед дороги. Хотів різко встати і перевести все в жарт, але не зміг. Права нога сильно боліла.
25 травня у Вадима Столяра день народження.
– Я казав другу, щоб перенесли весілля. Хотів разом відзначити моє свято. Але він чекати не міг – його жінка вагітна. Я перед весіллям відчував, що зі мною щось станеться. Постійно було важко на душі, нило в животі. Думав, так переживаю за друга.
Вадиму накладуть гіпс і відвезуть додому.
94 середні місячні зарплати коштує в Києві квартира 35 кв. м, за підрахунком аналітиків сайта приватних оголошень Slando. Розмір середньої платні станом на березень – 3044 грн
"В Європі люди виходять на вулиці за покликом серця. Їм ніхто не платить. Перестаньте платити "дурні" гроші, бо вони не зароблені, а вийняті з економіки, з бюджету"
Леонід КУЧМА, екс-президент України, про те, що велика кількість учасників акцій 18 травня в Києві прийшли за гроші
41 копійку пенсії нарахували 78-річній Іді Голубок, сумарний доведений трудовий стаж якої становить 34 роки. У червні 1993-го жителька Сімферополя виїхала за кордон. Від 1 січня 1994-го платити пенсію їй припинили. У грудні торік жінка звернулася до сімферопольського управління Пенсійного фонду відновити виплату. Його працівники 16 травня телефоном повідомили обрахований розмір пенсії, посилаючись на судове рішення
Що робили у прокуратурі, судах і міліції
Упродовж місяця працівник столичного "Беркута" був співучасником грабіжників. На парковці біля торговельного центру "Караван" злодії сиділи в автомобілі й видивлялися жінок у дорогих іномарках. Коли водійка паркувалася й відчиняла двері, підбігали й виривали з рук сумочку. На крик потерпілої підходив "беркутівець". Показував посвідчення, опитував її, свідків грабежу, даючи можливість злодіям утекти. Інформацію використовував, щоб вивести учасників банди з-під підозр слідчих органів. "Беркутівця" й одного злодія затримали, ще одного – шукають. Награбували майже 53 тис. грн. Кримінальну справу прокуратура Оболонського району 22 травня направила до суду.
Інспектора 26-річного Миколу Савченка суд ув'язнив на п'ять років. У День святого Валентина, 14 лютого, в місті Підгірному Дніпропетровської області він збив 21-річного Олександра Леженя та його наречену Юлію Санжаровську. П'яним був за кермом Nissan Maxima, пара йшла узбіччям. Хлопця ударом машини відкинуло на 17 м. Він одразу помер. Дівчина вижила, їй роздробило руку та ногу. Цьогоріч пара збиралася побратися. Даїшник дав на похорони родині Леженів 17 тис. грн, а Санжаровській на лікування – 20 тис. Суд змусив заплатити їй ще 50 тис. грн. Прокуратура оскаржуватиме вирок в апеляційному суді, адже просила вісім років ув'язнення.
Екс-голова Львівського адміністративного апеляційного суду Ігор Зварич, який відбуває покарання за хабар, став героєм обкладинки сувенірного господарського мила. Засіб гігієни "Мило Зварич" продавали у львівському музеї-аптеці за 20 грн. На упаковці написано: "Для тих, у кого сверблять руки, коли до них заходять у кабінет. Лікує синдром "колядування". У правому верхньому куті намальований профіль судді. На етикетці вказані рекомендації до застосування: "Суддям, податківцям, митникам i тим, у кого заведено колядувати гривнею, долярами, євро та іншою валютою".
Нові послуги в поїздах пропонує пасажирам Придніпровська залізниця – користування холодильником або мікрохвильовкою – 3,5 грн, підзарядка мобільного телефону чи ноутбука – 5 грн за 2 год. Також офіційно можна передавати передачі. За конверт вагою до 200 г потрібно заплатити 12 грн.
Письменниця Марія Матіос учитиме української мови нардепа-"регіонала" Миколу Левченка. Він сам про це попросив. 2007 року заявляв, що єдиною державною мовою в Україні має бути російська. Доки цього не станеться, українською не заговорить.
За рік в Україні не виконують близько 70% рішень судів, повідомляють у Міністерстві юстиції. Це переважно справи, в рамках яких громадяни намагаються отримати передбачені законодавством соціальні виплати. Торік винесли майже 2 млн рішень щодо виплат дітям війни, понад півмільйона – інвалідам війни та чорнобильцям. Однак у бюджеті немає грошей на їх виконання.
Тимошенко з Луценком можуть створити нову партію
Проблема опозиції в тому, що вона не знає, хто в них головний. Але списати Тимошенко просто так не зможуть. Бо вона – самостійний фактор і сама ще може будь-кого списати. Не здивуюся, якщо восени Юлія Володимирівна скаже, що її не влаштовує, який прохідний двір Яценюк зробив із "Батьківщини", і почне створювати з Луценком нову партію. Влада боїться її, як рішучу людину. А доки Тимошенко в тюрмі, в опозиції кожен тягне на свою сторону. У них немає дітородного органа, аби "народити", "зачати" чи сприяти появі єдиного кандидата.
Віктор Небоженко, політолог
"Антифашизм" може вийти з-під контролю
Якщо влада й далі педалюватиме тему фашизму-антифашизму, все може закінчитися дуже сумно. Бо все рано чи пізно виходить з-під контролю. А прості люди мають обмежені здібності до критичного сприйняття того, що їм нав'язують. Навіть по деяких знайомих бачу, що "проковтнули" цю "фішку" й перестають критично ставитися до мотивів, які стоять за цим.
Антифашизм – це єдине, про що залишається говорити владі. На наших очах розгортається основна сюжетна лінія президентської кампанії 2015 року. Таким чином вони намагатимуться продовжити свою владу. Все інше – мішура.
Юрій Романенко, політтехнолог
Уряд лише розписує бюджет на рік
Відсутність планування є ключовою проблемою нашого уряду. Він лише розписує державний бюджет на найближчий рік, і то кошторис на останній квартал потрібно переглядати. За відсутності економічної далекоглядності ні про який розвиток не йдеться. А наслідки – це середня зарплата у 300 євро і середня пенсія у 100 євро на місяць. Через такі низькі зарплати 6,5 мільйонів працездатного населення виїхали з України. 95 відсотків із них не повернуться ніколи. Сьогодні співвідношення працюючого до пенсіонера – один до одного. У сусідній Польщі – двоє працюючих на одного пенсіонера. І там здніймають крик, що невдовзі не буде кому працювати. А в нас ніби так і треба.
Андрій Новак, економіст
Анекдоти
– Куме, я ніяк не зрозумію нашу економіку.
– Чому?
– Якось дивно виходить: начебто надувають нас, а лопаються банки.
– Добридень! Перепишіть на мене свою квартиру.
– Що ви собі дозволяєте?
– Ой, вибачте, не з того почав. Ви вірите в Бога?
Моє навчання в інституті нагадує програму "Останній герой". Спочатку нас розділили на дві групи, потім половину відрахували і нас об'єднали. Я думаю, диплом отримає хтось один.
Карієс уразив українські дороги.
Комментарии