Муаммара Каддафі називають наймоднішим диктатором. Вбрання використовує для наголошення бедуїнського походження. Під час першого за 40 років візиту до Рима Каддафі одягнув військову форму з масивними золотими еполетами. На грудях у червоній рамці почепив фото лівійського героя Омара Мухтара. Вождь бедуїнів Мухтар боровся проти італійських окупантів, які стратили його 1931-го. На зустріч із прем'єром Португалії у каїрському готелі Shelton у квітні 2000 року Каддафі прийшов у рожевому атласному балахоні. Про його вбрання написали в новинах: "Напевне він загубив багаж і скомбінував костюм із готельних штор і покривал".
Аксесуари
Улюблені аксесуари полковника - окуляри, військові нагороди, кольорові брошки. Окуляри носить масивні, чорні або тоновані. У них він зображений на лівійській банкноті із найбільшим номіналом - 50 динарів.
Активно використовує звірині мотиви - має масивний золотий інкрустований рубіном перстень із головою лева, скіпетр із наконечником-папугою.
Медалі
На парад у Триполі з приводу 40-ї річниці лівійської революції одягнув блакитний кітель із золотими еполетами і розшитими золотом рукавами. Прикрасив його зеленою стрічкою і хаотично розвісив на грудях 16 орденів. Про них журнал Vanity Fair написав: "Виглядає, наче він купив ці медальки в Парижі на блошиному ринку". Втім, вони справжні. 2003-го Леонід Кучма нагородив полковника орденом Ярослава Мудрого першого ступеня за визначний особистий внесок в українсько-лівійські стосунки. 2008-го за цей же внесок Віктор Ющенко відзначив його орденом Богдана Хмельницького першого ступеня. 1971року колодка нагород на грудях Каддафі мала два рядки, зараз - вісім.
Косметика
Під час візиту Каддафі до Італії у пресі жартували, що Сільвіо Берлусконі зі своєю підтяжкою обличчя виглядає досить презентабельно на тлі диктатора з фарбованим волоссям. Щоб воно не вицвітало під пустельним сонцем, на африканських самітах лівійський лідер ходить під білою парасолькою.
Традиції
Муаммар Каддафі поєднує елементи традиційного вбрання бедуїна з класичним європейським костюмом та військовими строями. Одяг бедуїна - довга світла сорочка, широкий вовняний плащ і шкіряні сандалі. Має просторий силует, аби захищати тіло від вітру і сонця. Диктатору подобаються яскраві чисті кольори, традиційні лівійські орнаменти, тонка смужка, вишивані золотом візерунки, принти. На саміт африканських країн у Ефіопії одягнув сорочку кольору хакі з надрукованими портретами африканських героїв. Там виголосив ідею про об'єднання країн континенту у Сполучені Штати Африки.
Із тканин переважають шовк, батист, муслін, вовна. Використовує шкури диких тварин - осла, слона. Під час візиту до Франції лідер Джамахірії чорне вбрання доповнив тонким елегантним чорним шарфом. Акцент зробив на яскраво-зеленій шовковій сорочці з величезною брошкою у формі Африки. Зелений - національний колір Лівії. Його вважають священним у ісламі. Раніше одяг такого кольору носили тільки нащадки пророка Мухаммеда.
Взуття
Каддафі невисокий - зросту Сільвіо Берлусконі або Дмитра Медведєва. На африканському саміті у серпні 2005-го лівійський лідер одягнув взуття у кубинському стилі на підборах, щоб не виглядати занадто низьким на тлі президента Єгипту Хосні Мубарака.
Головні убори
У білій куфії - арабській хустці, якою чоловіки захищають голову від вітру і піску, полковник зображений на лівійській банкноті номіналом 1 динар. Зазвичай довгі кучері вибиваються з-під військових капелюхів, чим Каддафі нагадує рок-зірку. 2007-го Муаммар відвідав Версальський палац у короткій дублянці й хутряній шапці-вуханці. Також на офіційних заходах з'являвся в білій панамі та рибальському капелюсі.
Дизайнер
Особистий модельєр полковника - лівійка Рабія Бен Барка. Її називають "послом лівійської моди". Позаторік свою колекцію представляла на Тижні моди у Львові. Батько дизайнерки володів вісьмома текстильними фабриками. Прийшовши до влади, полковник Каддафі їх націоналізував. На той час Рабія навчалася в елітній швейцарській школі, потім вивчала дизайн у Римі. До Лівії в'їздити було заборонено. Дочка Каддафі Аїша запросила Рабію в Трbполі. Спочатку одягала її, а потім дружину і диктатора. Поєднує арабські й африканські традиції з європейськими. Дім моди Рабії розташований у центрі столиці, у раніше відібраній фабриці її батька. Про стиль Каддафі говорить, що це "шлюб минулого Лівії із її майбутнім".
Комментарии