2007 року, ставши прем"єром, Юлія Тимошенко залучила до своєї команди Віктора Медведчука, колишнього керівника Адміністрації президента Кучми.
Спочатку голова уряду не хотіла публічно про це говорити. Однак 27 березня 2008-го її запитали про це в прямому ефірі, і вона відповіла:
- Якщо Віктор Медведчук поїде в Росію і підпише геніальну газову угоду, то незважаючи на те, що ми з ним розійшлися ворогами, скажу йому спасибі.
Позаторік у вересні Віктор Ющенко визнав, що Тимошенко пропонувала призначити Медведчука послом України в Росії.
16 квітня 2009-го близький соратник Медведчука і колишній президент Леонід Кравчук розповів:
- Я на їхній зустрічах не був, але знаю, що Тимошенко та її команда звертаються до Медведчука за консультаціями.
Торік 13 грудня Віктор Ющенко заявив, що прем"єр-міністр планує в разі перемоги на виборах президента призначити Медведчука генеральним прокурором.
Не пішла у відставку 2008 року
16 вересня позаторік розпалася парламентська коаліція Блоку Юлії Тимошенко і Блоку "Наша Україна - Народна самооборона". НУ-НС звинуватив БЮТ у змові з Партією регіонів. Перед цим вони разом проголосували за низку законів, що обмежили повноваження президента.
Після розпаду коаліції спікер Арсеній Яценюк написав заяву про відставку й закликав вчинити так само і Юлію Тимошенко. Така умова була записана в коаліційній угоді. Але прем"єр цього не зробила.
На початку листопада президент Віктор Ющенко видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради й призначення позачергових виборів на 7 грудня у зв"язку з відсутністю в парламенті коаліції. Пізніше через блокування цього рішення БЮТом, глава держави призупинив указ. А в грудні БЮТ, Блок Литвина і більша частина фракції НУ-НС утворили нову коаліцію. У критичні моменти доповнювали її голосами комуністів.
Висунула Олександра Турчинова кандидатом у мери Києва
25 травня 2008 року відбулися дострокові вибори до Київради та на міського голову столиці. Їх домоглася Юлія Тимошенко й висунула кандидатом першого віце-прем"єра Олександра Турчинова. Він посів друге місце, мав 19,13% голосів. Леонід Черновецький набрав майже вдвічі більше і залишився на своїй посаді.
Намагалася зірвати вибори до Тернопільської облради
15 березня торік відбулися позачергові вибори депутатів Тернопільської обласної ради. Партія "Свобода" отримала 35% голосів виборців, "Єдиний центр" - 14, Партія регіонів - 10, БЮТ - 8%, Українська народна партія - 8, "Народний союз "Наша Україна" - 5 і Блок Литвина - 4%.
18 грудня 2008 року Верховна Рада ухвалила постанову про призначення позачергових виборів до облради на 15 березня 2009-го. Але через падіння рейтингу напередодні виборів БЮТ намагався зірвати їх проведення через столичний Окружний адміністративний суд. Однак, вибори відбулися. Порівняно з 2006-м вони зафіксували падіння рейтингу БЮТ на Тернопільщині на 25%.
Пішла у партнери до Володимира Путіна
19 листопада 2009-го під час зустрічі з Юлією Тимошенко в Ялті прем"єр-міністр Росії Володимир Путін сказав, що йому "комфортно працювати" з її урядом:
- За час нашої співпраці відносини між Росією та Україною стали стабільними і зміцнилися.
За два роки прем"єрства з-поміж міжнародних лідерів Тимошенко найчастіше зустрічалася саме з Путіним. Після чергових переговорів він назвав українського президента "мазуриком", після чого Тимошенко розсміялася.
Обіцяла те, що не могла виконати
На початку вересня 2007-го прем"єр-міністр сказала:
- Із 1 січня 2008 року наша політична сила, і я, як її лідер, беремо на себе зобов"язання припинити знущання над народом і припинити призов на строкову службу.
Тимошенко пообіцяла створити 60 тис. нових робочих місць, збільшити заробітну плату професійним військовим у середньому до $700-1000. Реформувати військові містечка і поселення, ліквідувати казармову форму проживання військовослужбовців. Однак нічого не змінилося. 2 лютого 2010-го Тимошенко пообіцяла повернутися до цього питання - після виборів президента.
Також прем"єр-міністр не дотримала слова щодо повернення заощаджень колишнім вкладникам Ощадбанку СРСР. 8 вересня 2007-го БЮТ обіцяв повернути їх упродовж двох років після приходу до влади. 29 грудня торік Тимошенко знову обіцяла повернути заощадження - після звершення президентської кампанії.
Узяла на перевиховання олігархів
Із 2005 року в команді Тимошенко почали з"являтися люди, які були соратниками колишнього президента Леоніда Кучми. Зокрема Олександр Фельдман, Ігор Плохой, Богдан Губський, Олександр Задорожний, Олександр Волков. Прем"єр взяла їх під особисту відповідальність. А в березні 2008-го навіть заявила:
- Мої кучмісти - найкращі в світі.
Мої кучмісти - найкращі в світі
Згодом деякі з них серйозно скомпрометували БЮТ. Так, нардеп Віктор Лозінський убив селянина. Після цього зустрівся з прем"єркою, склав мандат депутата, але правосуддя уникнув. Також загальмувалося розслідування у справі депутатів-педофілів із БЮТ.
Не вписала в декларацію свого майна
3 листопада 2009-го Юлія Тимошенко оприлюднила декларацію про свої доходи за 2008-й. За нею прем"єр-міністр не має ні рахунків у банках, ні цінних паперів, ні квартири, ні автомобіля. Усе заробляє чоловік. Позаторік Тимошенко отримала 386,170 тис. грн заробітної плати на посаді державного службовця, а її чоловік Олександр Тимошенко - 2,797 млн грн приватних доходів. Згідно з декларацією, подружжя має двокімнатну "хрущовку" у Дніпропетровську, де прописана глава уряду. У Києві ж нерухомості не мають, і нічого не орендують. На уточнення де ж вона живе, Юлія Тимошенко відповідає, що все вказала у декларації.
Комментарии
50