Субота, 4 лютого, 20.53
Біля вулиці Драйзера, на столичному масиві Троєщина, 32-річний Петро Мартиненко в чорному спортивному костюмі біжить друге коло вздовж каналу. До нього підскакує високий повний чоловік із розставленими руками. Петро Мартиненко б'є в лоб, той падає.
- Приходит мысль, что это гопник. Я с соседом по этажу ссорюсь из-за того, что курит на лестничной клетке. Он обещал наслать на меня наркоманов, - пояснює.
За першим нападником з'являється ще один. Від нього Петро Мартиненко не встигає відбитися. Разом падають через невеликий паркан, на невідомому рветься куртка. Підбігає третій, коліном притискає шию Мартиненкові. На нього надівають кайдани й везуть до райвідділу внутрішніх справ на вул. Милославській.
Там з'ясовується, що нападники - міліціонери. Пояснюють: у жінки на ринку "Троєщина" вихопили сумку з грошами. Підозрюваний був у такому самому спортивному костюмі.
- У мене із собою був паспорт. Переписали мої дані й відпустили. Ще вимагали грошей за порвану куртку, - каже Петро Мартиненко
А в цей час:
22-річна Вікторія сидить у піцерії "Челентано" на вул. Леніна в центрі Полтави. З однокласниками святкують зустріч випускників 2007-го. Вікторія поглядає на годинник, обертається до дверей.
- Ань, ну як він міг не прийти? Це через мене. Узнав, що я буду, й остався дома, - говорить подрузі.
П'є біле вино. Каже, на зустріч прийшла заради першого кохання Юрія. У старших класах вони зустрічалися.
- У нас із ним взаємна любов була, - опускає очі. - Він же за мною страшне бігав. І я любила. Тільки от ревнивий, есемески перечитував, кричав. Того я його й покинула. Навіть не пояснила нічого. По цей день він не розуміє, чого я пішла. Його друзі казали, що він переживав страшенно. А я не насмілилася на останню розмову. Сьогодні настроїла себе поговорити. Заспокійливих капель напилася, так мені хотілося камінь із серця зняти. Не вийшло.
32-річний Андрій Козак із дружиною Катериною, 29 років, з міста Мостиська Львівської області третю годину чистять волоські горіхи. Сидять на кухні за овальним дерев'яним столом. У понеділок зранку Андрій повезе їх на продаж у Польщу:
- Візьму зо 7 кіло. По закону, через кордон можна 5 перевозити. Але як трохи більше - не страшно. Митники махнуть рукою. В Медиці, зразу за польським кордоном, горіхи приймають по 17 злотих (42,6 грн. - "Країна") за кілограм. Я їду в Перемишль, на 15 кілометрів далі. Там дають 20 (50,1 грн. - "Країна").
На кухню забігає син 5-річний Максим. Набирає жменю чищених горіхів.
- Ану віддай, - каже Андрій.
- Но-но, ти дитині вітамінів не жалій, - з-за дверей виглядає 53-річна Оксана Федорівна, теща Андрія. - Ті поляки нашими горіхами коней годують, а ти дитині шкодуєш? Ліпше поїхав би в Польщу на будову, нормальні гроші заробив.
- Мам, не починайте, - просить Ірина. - Візьміть ліпше оті пластинки запарте, - показує на перетинки між ядрами горіха. - Вони од нервів помагають.
Жебраки з вінницького пункту обігріву просять чергових еменесників повернути їм телевізор.
- Ну, віддайте, пожалуста. Ми ж нічого погано не зробили, - троє тупцюють біля невеличкого намету, де чергують рятувальники та міліціонери.
- Хватить з бомжів цивілізації, - відказують ті.
Півгодини тому чергові винесли телевізор із пункту обігріву. Хоча мали б не раніше 22.00. Його приніс зранку начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення Олександр Шуляк. Він завітав до пункту обігріву, щоб оглянути умови. Безхатьки спали на підлозі й укривалися ялинковим гіллям. Шуляк наказав привезти ліжка. До вечора доставили десяток двоярусних зі старими ковдрами.
- Телевізор на ніч забирають, щоб не вкрали, - пояснює Олександр Кузь із обласного управління надзвичайних ситуацій.
Що світ дізнався про Україну за тиждень
За 10 років після викрадення статуя Тараса Шевченка повернулася до одноіменного парку в канадському Оуквіллі. Бронзова фігура поета, за яку пропонували $10 тис., опинилася в торговця старожитностями Дена Ротко, етнічного українця. Коли статуя потрапила до нього, чоловік почав переглядати сімейний фотоархів. Виявилося, що колись батьки сфотографували його на тлі цієї скульптури. Антиквар надіслав повідомлення адміністрації парку й відмовився від нагороди, пише канадське видання The Star.
Як готувати бутерброди "Рінат Ахметов" та "Міла Йовович", можна прочитати в кулінарній книжці, випущеній нью-йоркською мережею українських ресторанів Veselka. Усього в посібнику понад 150 рецептів - результат експериментів закладів із 1954 року. Першу їдальню Veselka відкрили українські емігранти Володимир та Ольга Дармохвали, пише київська газета для іноземців Kyiv Post.
Серед усіх європейських країн найбільше жертв морозів в Україні. За минулий тиждень від переохолодження там загинула 131 людина. Загалом у Європі жертв близько 300. У Польщі з початку холодів загинули 53 людини, в Румунії - 34, у Сербії - 32, повідомляє Emirates 24/7, інформаційний ресурс Арабських Еміратів.
Пересувні магазини, оздоблені в українському фольклорному стилі, продаватимуть харчі й гарячі напої на столичних вулицях перед Євро-2012. Подібні, в місцевих стилях, їздять Віднем та Берліном.
Ліміт легкових автомобілів, які обслуговують органи виконавчої влади, встановив Кабінет міністрів. Найбільшe закріплено за Державною податковою службою - 15 авто, за Міністерством оборони - 12, Міністерством фінансів - 10. Зайві продаватимуть або передаватимуть на баланс іншої бюджетної організації.
Виписувати пацієнтів, які не мають постійного місця проживання, у період сильних морозів заборонило лікарням Міністерство охорони здоров'я.
Три тижні на митниці перевіряють різдвяні подарунки зі США українським дітям із соціально незахищених верств населення. Сім контейнерів із пакунками прибули ще на початку січня. Їх збирали американські школи, коледжі, церкви й добродійники за сприяння конгресменів США. Цей гуманітарний вантаж мала отримати благодійна організація "Центр християнського співробітництва".
На західному узбережжі Криму збудують місто-курорт. Зараз в уряді готують відповідний проект. Його реалізують у три черги: спершу зведуть готелі з пляжами, другий етап - апартаменти, третій - розважально-спортивну інфраструктуру. Розраховують приймати там щосезону 30 тис. туристів. Місто має бути готове в квітні 2014 року.
"Хоч би що ми робили з Конституційним судом, це нагадуватиме пересування меблів у борделі. В деяких суддів, якщо вони не отримують інструкцій, в очах з'являється собача туга за палицею. А деяким рішення пишуть недосвідчені працівники апарату. Вони потім читають їх із помилками, не розуміючи, про що, власне, йдеться"
Володимир ШАПОВАЛ, голова Центральної виборчої комісії, про стан Конституційного суду України
250
гривень витрачають рятувальні служби столиці, щоб збити одну бурульку з даху будинку.
30 000
гривень коштує шапка донецького губернатора 46-річного Андрія Шишацького. Французька фірма "Зіллі" виготовила її зі шкіри страуса і хутра бобра.
- Кажуть, податкова буде перевіряти, чи відповідають дорогі покупки українців їхнім доходам.
- Це правильно. Ось купили всією країною Януковичу вертоліт, золотий унітаз, новий літак. Питається, звідки в народу такі гроші?
Українських хакерів запитують:
- Ви зламали міліцейський сайт, а могли б зламати міліцейський мозок?
Хакери розводять руками:
- Вибачте, але ми фахівці з інтелектуальних систем.
- Чому сайти МВС, СБУ та Януковича практично не працюють?
- Із сайта ex.ua качати більше нема чого, то користувачі качають свої права з цих сайтів.
Серед жертв морозів в Україні з'явилася ще одна - відморожена влада.
Комментарии