У ставковому господарстві "Гірський Тікич" у селі Бузівка Жашківського району розводять веслоносів. Навесні планують виробляти чорну ікру на продаж.
— Веслоніс належить до родини осетрових, водиться в річках Міссісіпі та Міссурі. Живе до 80 років. Досягає більше двох метрів у довжину. Поки що беремо ікру на зариблення, навесні плануємо перейти на промислову основу, — каже директор товариства "Гірський Тікич" Микола Холоденко, 57 років.
На підприємстві мають спеціальний апарат для того, щоб визначати, чи є в рибі ікра. Він схожий на зонд. Запліднюють ікру в інкубаційних цехах.
— Личинки випускаємо в ставок. Вони там виростають до мальків вагою 25–30 г. За рік виростає риба вагою 1–2 кілограми, — розповідає головний рибовод Іван Суслов, 53 роки.
Молодняк веслоноса на підприємстві продають по 60 грн/кг, рибу вагою від 2 кг — по 40.
— Беруть загалом для столичних ресторанів. Щотижня купує по 30–50 кілограмів веслоносів київський магазин "Дари моря", — каже Суслов. — Також розводимо й інші види риб: щуку, коропа, карася, сома, білого амура, судака, товстолоба.
У ставковому господарстві "Гірський Тікич"понад 10 ставків, які розташовані на 1200 га. Найбільший займає 450 га, найменший — 1 га.
— Рибгосп існує із 1968 року. У радянські часи в основному вирощували коропа та товстолоба. Ходовою була риба вагою 250–400 грамів. Зараз така мілкою вважається. Попитом користується риба більша кілограма, — зазначає Іван Суслов.
Щодня в ставках перевіряють вміст кисню.
— Якщо кисню не вистачає, за допомогою аератора качаємо його. Качаємо і взимку під лід.
Раз на п"ять років ставки чистять від мулу та рослинності, ремонтують дамби.
Ловлять рибу неводом. Бригада із восьми осіб закидає невід у ставок. Тягнуть його до берега. Там закріплюють на чотирьох залізних прутах.
— Сортуємо живу рибу по видам. Ту кількість, яка треба, беремо — решту випускаємо назад, — розповідає бригадир Леонід Шевчук, 46 років.
Найбільше замовлень підприємство має напередодні свят. Найдешевше продають товстолоба — від 5 грн/кг. Короп коштує в середньому 10–15 грн/кг, білий амур, щука, сом — 10–16.















Комментарии