У ніч на 27 листопада на центральній площі Черкас демонтували пам"ятник Леніну. Підставою стало рішення міськвиконкому. За ніч зняти весь пам"ятник не вдалося — трос з однієї сторони порвався, верхні дві частини пам"ятника відірвалися, перекрутилися в повітрі та розбилися.
Цілою залишилася лише голова. 2 грудня, зранку, роботу продовжили.
Рух у центральній частині міста перекрили. Правоохоронці не підпускають людей до залишків пам"ятника.
— Комуністи звинуватили міськвиконком, що пам"ятник знімали вночі, тож тепер працюємо вдень, — зазначає заступник міського голови Сергій Гура, 39 років.
Із готелю "Черкаси" чути пісню "Вставай страна огромная". Сергій Гура попереджає, якщо музика не припиниться, він дасть наказ вимкнути світло в готелі. Через 20 хв. світло вимикають.
Леніна планували зняти частинами і перевезти до парку "Перемога".
— Там уже залили 100 тонн бетону, встановили арматуру, — каже заступник міського голови Андрій Дзюба, 42 роки. — На це один із черкаських підприємців виділив 70 тисяч гривень.
Нині ведуться переговори із німецькою фірмою, яка може склеїти пам"ятник. Багато шматків граніту люди розтягли "на сувеніри".
— Сподіваюся, що народ донесе всі куски і ми зможемо відновити скульптуру, — говорить Дзюба.
На місці Леніна скоріш за все буде клумба або фонтан. Міськвиконком планує провести громадські слухання із цього питання.
У Тальному пам"ятник скинули 7 листопада. Четвертий тиждень він лежить догори ногами. Його не прибирають і не встановлюють назад.
У Чигиринському районі не залишилося жодного пам"ятника вождю. Усі зняли ще весною. 2000 року міська рада Городища продала бронзового Леніна на металобрухт. За 2,5 т вторгували 5 тис. грн. Лишився ще один пам"ятник Леніну біля колишнього колгоспу "Заповіт Леніна". Шість років тому міськрада Городища ухвалила демонтувати і його. Рішення не виконали й досі.
Комментарии