Ексклюзиви
Понеділок, 22 жовтня 2007 16:09

Світлану Лободу вигнали з буддистського храму

Автор: фото: Сергій СТАРОСТЕНКО
  45 портретних фотографій співачка Світлана Лобода показує в Українському домі. Одне фото коштує півтори тисячі гривень
45 портретних фотографій співачка Світлана Лобода показує в Українському домі. Одне фото коштує півтори тисячі гривень

25-річна Світлана Лобода відкрила фотовиставку в Українському домі. На другому поверсі у двох залах розвісили 45 портретних фотографій, які співачка зробила два роки тому на відпочинку в Індії.

— Я тоді вперше купила фотоапарат, "Кенон", — згадує Світлана. — У літаку до Індії 7 годин вивчала інструкцію до нього. Почала знімати людей у салоні, але стюардеса заборонила, бо в бізнес-класі фотографувати не можна.

Лобода відпочивала у столиці Індії Делі та на курорті Ґоа. Знімала околиці міст та їхніх мешканців.

— Одного разу мене вигнали з буддистського храму в центрі Делі, — розповідає співачка. — Бо жінок в Індії не можна фотографувати. Мене попросили стерти знімки. Але один я залишила. За кілька днів побачила з вулиці, як у трущобі літній чоловік біля вікна читає газету. Було видно лише лампочку над головою. Я зупинилася і стала знімати. Чоловік спочатку мовчав, потім почав щось агресивно кричати. Я вчасно втекла.

Світлана показує на фото "Бісеня" — портрет індійського хлопчика.

— Моя улюблена фотографія, — зізнається. — Це дитина жебраків, яких ми побачили в Делі. Вони хапали нас за ноги й не давали пройти. Хлопчик дивився дуже жалісливо. А це маленька індійська красуня, — підводить до портрета дівчинки у великих темних окулярах. — Я фотографувала її десь годину. Хотіла би собі таку доньку.

До кожної фотографії Лобода придумала назву. Під роботою "Жити й курити" підпис: "Він курить і проводить у роздумах дні й ночі, але краще б він присвятив себе чомусь корисному". На фото — індус у чалмі курить трубку.

— Знімки Світлани дуже емоційні, — каже київський фотограф Дмитро Перетрутов, 40 років. — Мене здивувало, що вона знімає не пейзажі, а портрети. Для початківця це набагато важче. Але Свєта не відчуває професійних обмежень, це їй допомагає.

Відвідувачка виставки 19-річна Марія розглядає портрет малої індуски.

— Видно, що Лобода любить дітей, їх на фотографіях дуже багато, — каже. — Знімки непогані. Хоча вона більше звертає увагу на емоції, ніж на постановку кадру.

Фотографії Світлани Лободи можна купити за 1,5 тис. грн. Репродукції у вигляді листівок продаються по 20 грн. Виручені кошти передадуть до інтернату в селі Вільшани Закарпатської області. Виставка триватиме до 28 жовтня, вхід безкоштовний.

Зараз ви читаєте новину «Світлану Лободу вигнали з буддистського храму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4524
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути