— Бути худою тут не модно, — каже російською чорнявка Ясна, танцівниця французького кабаре "Крейзі Хорс".
Вона народилася в Києві. У Парижі працює три роки. З 8 по 12 лютого з колективом гастролює у столичному Театрі оперети. У кабаре потрапила після кастингу 2008-го. Справжнього імені й віку не називає. Розкривати їх забороняє контракт.
— Усі танцівниці в кабаре мають сценічні імена — Енні, Фіамма. Справжні приховують, — розповідає Ясна. — Я тут танцювати не планувала. Закінчила училище культури, хотіла присвятити життя народним танцям. Подруги їхали до Парижа на кастинг. Мене взяли за компанію. Вони не пройшли, бо не підійшли за зростом. А мене організатори відібрали. Усі учасниці кабаре мають зріст від 168 до 172 сантиметрів. Груди можуть бути невеличкими, але відстань між сосками — рівно 27 сантиметрів. Треба, щоб зі сцени бюст виглядав правильно. Ми танцюємо без одягу, тому великий розмір може здатися неестетичним. Іще 13 сантиметрів має бути від пупка до лобка. Якщо в дівчини гарна постава, красиві плечі й довгі ноги, їй пропонують підписати контракт. Такі вимоги засновники кабаре поставили ще 1951-го, в рік заснування.
10 танцівниць виходять на сцену голі. Глядачі у залі затамовують подих. Дівчина перевертається на канапі у формі губів, танцює та вигинається, випинає то груди, то стегна. Вона без білизни. Зону бікіні затуляє чорна стрічка. У задньому ряді хтось голосно кашляє. Двоє огрядних чоловіків під сценою червоніють, сивий із п'ятого ряду через 5 хв. після початку виходить у коридор.
— У нас дисципліна, як в армії, — продовжує Ясна. — Не можна набирати вагу. Через зайві кілограми або запізнення на репетицію виганяють із роботи. Із чоловіками-колегами під час концерту і репетицій навіть розмовляти не можна. З роботи дівчат розвозить таксі.
Скільки отримує, не говорить. У гримерці артистки сидять у коротких халатиках. Очі підводять тушшю та чорним олівцем, губи — яскраво-червоною помадою. Перевзуваються у туфлі на високих підборах та босоніжки з відкритим носком. Взуття шиє французький дизайнер Крістіан Лубутен.
— Кабаре — такий самий символ Парижа, як Ейфелева вежа і Єлисейські Поля, — розказує французька танцівниця Енні. — Танцювати тут дуже престижно. Якщо тебе взяли у кабаре, отже, ти справді вродлива від природи, бо після пластичних операцій не запрошують. Усі чоловіки мріють, аби їхня дівчина танцювала в кабаре. Ми щодня проводимо репетиції. Усі 16 номерів мають свої сюжети. Треба старатися, бо конкурентів багато. Є ще паризькі кабаре "Лідо" та "Мулен Руж". Свого часу з "Крейзі Хорс" танцювали Діта фон Тіз та Памела Андерсон.
За 300 грн на вході до партеру працівниці оперети продають флешки на 1 Гб із відеозаписом концерту. Дійство триває 2 год. У залі немає вільних місць. Квитки коштували від 300 до 1200 грн. Їх розкупили за тиждень до прем'єри.
Коментарі