четвер, 08 червня 2023 05:10

МОЗ дало поради щодо споживання води

МОЗ дало поради щодо споживання води
Солодкі газовані напої шкідливі високим вмістом цукру, нагадує МОЗ. Фото: pixabay.com

Призвичайте себе і рідних мати при собі багаторазову пляшку з питною водою, де б ви не були і яка б пора року не стояла надворі.

Потреба у рідині може змінюватися щодня залежно від обставин, тож орієнтуватися передусім треба на свою спрагу. Про це пише Міністерство охорони здоров'я.

Наш водний баланс, тобто те, скільки води ми втрачаємо і маємо отримати, залежить від:

температури і вологості повітря;

того, як ми одягнені та чим займаємося;

що ми їли;

чи нервували;

як працюють наші нирки, чи немає діареї;

які ліки ми вживаємо.

"Універсальної вичерпної поради щодо кількості рідини, специфічно літньої, зимової чи демісезонної немає", – пишуть.

Щодо потреби у рідині, то дорослим людям радять: хочете пити – пийте, аби не алкоголь і не солодкі газовані напої, шкідливі високим вмістом цукру.

Не хочете пити – не пийте.

Можна також зважати на інші сигнали тіла, зокрема сухість в роті, "ниття" під діафрагмою, помітний жовтий чи ще темніший колір сечі, відсутність сечовипускання довгий час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ попросили не збирати і не їсти рибу, яка вимерла через обміління. Озвучили і причину

Дітям і старшим людям з водним балансом та спрагою складніше – вони можуть її не усвідомлювати, тому потребують нагадувань.

Для дітей від року до чотирьох це приблизно 1 – 1,4 л, для дітей від чотирьох до шести років це 1,2 – 1.7 л.

"Дітей треба привчати передусім до води з її нейтральним свіжим смаком, аби вони не надто прагнули соків, чаю з цукром, а надто солодких газованих напоїв", – повідомляє МОЗ.

Дитина завжди має мати при собі воду, а дорослі – нагадувати її пити. Пити під час їжі й після неї – можна і потрібно.

Що ми старші, то гірше можемо розпізнавати сигнали тіла про спрагу.

Літнім людям потрібно також нагадувати регулярно робити кілька ковтків води, зробити пиття і відвідини вбиральні зручними і безпечними, а питання пиття і тиску обговорити з лікарем.

Міністерство охорони здоров'я порадило, як харчуватися, щоб зменшити ризик появи діабету. Також розповіло, як відмовитись від паління.

Центр громадського здоров'я дав поради для здорового сну.

Зараз ви читаєте новину «МОЗ дало поради щодо споживання води». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути