МОН намагається якомога більше вкласти в якість української вищої освіти.
Про таке повідомила в ефірі "5 каналу" міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
"Такий відплив студентів у Польщу і взагалі в західні країни пов'язаний найперше з безпековими питаннями. Тому що дуже різкий спалах цього відбувся після початку російської агресії в Україні. Люди почуваються безпечніше, коли вони посилають дітей за кордон. І це є трагічна і складна правда, яку потрібно розуміти. І ми намагаємося якомога більше вкласти в те, щоб піднімалась якість української вищої освіти. Тому що у нас все-таки є конкурентоспроможні вузи, що пропонують гарні програми", – сказала Гриневич.
Вона також розповіла, як українців заохочують вчитися в Україні: "І ми працюємо над цією проблемою, працюючи з провідними закладами для відкриття подвійних дипломів… Це коли дитина навчається частину часу в Україні, частину часу їде на стажування на якийсь короткий термін за кордон. Але при цьому вона переважно - в Україні, у себе на Батьківщині. І при цьому отримує два дипломи. Диплом українського ВНЗ і зарубіжного".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступна кампанія закінчилася для кожного сьомого абітурієнта
2018 року на абітурієнтів чекають щонайменше 6 серйозних змін. Зміни спрямовані на збільшення об'єктивності і можливостей для вступників. По-перше, уніфікували перелік предметів для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти. Раніше абітурієнтам було дуже складно: на одну й ту саму спеціальність в одному навчальному закладі - одні предмети, в іншому - інші. Це має спростити систему для них, щоб вони могли легко визначити для себе предмет ЗНО.
Коментарі
1