Два німецьких розвідувальних супутника запущені на орбіту в щільній формації і готуються до створення найбільш детальної 3д карти всієї поверхні Землі.
Супутники TanDEM-X і TerraSAR-X вирушили на відстань в 350 метрів один від одного, летячи над планетою на швидкості в 7 км / c.
Ця пара незабаром почне інтенсивну розвідувальну компанію, яка дозволить звузити розбіжність у висоті ландшафту Землі до неймовірної точності в менш ніж два метри.
Цифрова модель рельєфу (ЦМР) матиме незліченну кількість способів застосування - починаючи зі збільшення безпеки повітряної навігації до кращого розуміння того, які регіони поверхні перебувають під найбільшим ризиком потопу.
TerraSAR-X був запущений в 2007 році, а TanDEM-X в червні 2010. З моменту запуску, їх траєкторії безперервно зближувалися один з одним.
Минулого тижня були проведені покрокові маневри в безпосередній близькості двох апаратів один до одного.
"Це було нелегко, і повинен зізнатися, що ми всі трохи хвилювалися", - сказав Манфред Цинк з німецького космічного агентства (НКА).
Орбіта, за якою летять супутники, безперервно відхиляється, так що їх траєкторія нагадує дві нитки, закручені в подвійну спіраль. Це зроблено з метою забезпечення безаварійного польоту, щоб вони ніколи не зіткнулися один з одним.
Хоча деякі апарати, наближаються до космічної станції часом на відстань усього в кілька метрів від платформи, але це триває дуже не довго.
TanDEM-X і TerraSAR-X унікальні тим, що проведуть наступні три роки, обертаючись навколо один одного, і поточний зазор - найкоротша дистанція, на якій їм належить бути: вона складе всього 200 м.
"Саме близьку відстань між ними буде на етапі введення в експлуатацію", - пояснив доктор Цинк, керівник проекту.
"Ми сподіваємося, що до Різдва зможемо завершити проведення різноманітних тестів, які заплановані, і почати процес збору глобальної ЦМР-інформації", - наголосив він.
Радари, розташовані на супутниках, безперервно відсилають НВЧ-імпульси на земну і водну поверхню. Заміряючи час, що треба сигналу на те, щоб злітати туди і назад, прилад може визначити висоту вимірюваного об'єкта.
Орбітальний танець, в якому крутяться супутники, дасть об'ємне бачення або стереозображення, дозволяючи їм діяти в інтерферометричному режимі, коли один з космічних апаратів діє як передавач і приймач, а другий тільки лише як приймач.
Повністю завершена ЦМР поверхні Землі повинна бути готова до 2014 року.
По материалам Newsland
Комментарии