– Стіна має стати загальнонародною справою українців, які хочуть миру своїй державі та своїм сім'ям, – каже прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
Незабаром на кордоні з Росією почнуть будувати найбільшу з часів берлінського муру суперстіну завдовжки понад 2 тисячі кілометрів. Матиме сучасні системи захисту та спостереження для того, аби через відкриті кордони в Україну не проникали найманці та не завозили зброю.
Моя колега їздила на запрошення німців у Берлін. Саме відзначали 20-річчя від зруйнування їхньої стіни. Вона була однією з найвідоміших символів холодної війни та розподілу Німеччини на дві частини на 30 років.
– Уявляєш, там були люди, які мур будували і які його ж руйнували, – каже. – Діди й баби розповідали, як десятиліттями не могли бачити свої родини, як дітей виховували без батьків. Вони брали по цеглині на пам'ять – як знак, що більше жодні стіни не розділять країну й родини.
Якщо оголосять набір добровольців на будівництво стіни, я запишусь. Мурувати й викладати цеглу не вмію, але варитиму обіди робітникам, фотографуватиму процес. Лише б загорожа скоріше була поставлена. Тоді буде шанс, що закінчиться ця війна й не розпочнеться нова.
А, можливо, через багато років я цю стіну цегла за цеглою й розбиратиму. Впаде путінський режим, зітруться кордони між країнами. Я запросто їздитиму до родичів і друзів у Росію. І коли група на зразок Pink Floyd співатиме про падіння супермуру, візьму його шматок на пам'ять додому.
Комментарии