Біля виборчого штабу Віталія Поляха в Золотоноші кілька чоловіків прикручують рекламний плакат із написом: "Наш надійний опозиціонер" до його автомобіля марки "Шкода". Кандидат збирається на зустріч із виборцями в Канів.
Сідаємо в автомобіль. У Золотоноші натрапляємо на кілька рекламних банерів.
— На День міста робив привітання, то познімали. Що докажеш цій владі? Зняли та й усе, — говорить Віталій Полях.
За 1,5 год. доїжджаємо до Канева. У будинку культури збираються кілька десятків осіб. На сходах розмовляють двоє чоловіків.
— Якби Юльку випустили, то прийшли б люди. А так народ уже не збирається, — каже Петро Зайченко до товариша.
— Кожному своє. Це ми, демократи, за неї, — відповідає Богдан Комаринський.
— А я думаю, і Губський не пройде. Ці подарочки вже не один раз носяться. А то шо землі позахвачував по всіх районах, то це ж тоже всі бачать. Хіба ж ми вже такі дурні, щоб нас тою гречкою купити? Хай і тисячу дає, я не візьму, — каже Петро Зайченко. — А які бідні люди... У мене сусідка баба, то до неї як зайти в хату — за голову можна взятися й запитати: "Як ви живете?". А наші депутати живуть на таких нещасних бабах, жирують.
О 12.00 на сцену місцевого будинку культури запрошують Віталія Поляха. Його вітають оплесками.
— Шановні канівчани, мої земляки! Я вже був депутатом Верховної Ради першого скликання. Не можу сказати, що багато, але певну частку для села вніс, — говорить кандидат. — У той час був прийнятий закон, спрямований на соціальний розвиток села — пільговий вихід основних професій на пенсію. Перед виборами я задумувався, чого я йду і чи йти, чи ні. Але коли побачив список, що серед 20 кандидатів по нашому округу, немає жодного аграрника і немає жодного із таким досвідом, як у мене, вирішив, що треба йти. Не вірте обіцянкам, бо сьогоднішні депутати мали досить часу, щоб зробити реальні справи. Сьогодні треба створити команду, яка розвиватиме систему, де всім було б добре жити. Наш народ заслужив набагато більше, ніж має сьогодні. Потрібна об'єктивна оплата за землю власникам земельних паїв, зараз їм платять мізер. У моїй програмі стоїть питання: 10 відсотків оплати вартості землі на сільську раду і 50 процентів прибутку поділити між власником землі й орендарем. Це важко, але це треба вирішувати, щоб село не кричало: "Поремонтуйте дорогу, проведіть освітлення". Треба, щоб село жило на своєму бюджеті за рахунок землі.
Люди в залі підтакують і аплодують.
— Може, й буде депутатом, бо сільські люди всі за аграріїв голосуватимуть, — каже з останнього ряду 55-річний Микола Братанич. — Щоб усіх депутатів, що зараз сидять у Раді, зняти і нових запустити.
— Ну я от послухала, то мені подобається. Така проста людина, доступна, — міркує Ярослава Василівна, 64 роки.
— Я знаю, як протягувати закони. Я перший на Україні, будучи головою колгоспу, доплачував молодим сім'ям за першу дитину 1 тисячу радянських карбованців, за другу — 3 тисячі, за третю — 5 тисяч. І норма оплати за дитину тепер ввійшла в закон.
Після 20-хвилинного виступу Віталій Полях пропонує ставити йому запитання.
— Як ви бачите, як ми можемо урятувати свою землю? Зараз уже 30 відсотків у руках олігархів, — запитує чоловік із зали.
— Простий закон, як у Європі: на одного фермера не більш як 500 гектарів. Якщо пустити землю товаром, то скуплять олігархи, а потім продадуть і працюватимуть на цій землі далеко не українці. Уже все так розпустили, що державної сільськогосподарської землі лишилося 20 відсотків, а в Англії — 46.
Опісля для канівців виступають місцеві вокальні колективи.
У Верховній Раді планує
— Подолати бідність, запровадивши виплати з бюджету України розміром 30% вартості кожного робочого місця у виробництві товарів народного споживання для кожного підприємства, незалежно від форм власності та господарювання.
— Боротися з корупцією. Заборонити депутатам Верховної Ради обиратися більше ніж на два скликання. Ліквідувати депутатську недоторканність. Декларувати не тільки доходи, а й витрати. Непідтверджені суми збагачення і розкоші, особливо народних депутатів ВР, повертати державі.
— Встановити соціальну справедливість. Запровадити безкоштовну освіту й охорону здоров'я для малозабезпеченого населення. Організувати якісну і безоплатну професійну підготовку молоді з обов'язковим працевлаштуванням за фахом. Внести зміни до пенсійного законодавства. Встановити пенсійний вік жінкам — 55 років, чоловікам — 60 років.
— Розвинути сільське господарство. Удосконалити систему оплати за земельні паї, згідно з чинним земельним законодавством. Спростити систему передачі в оренду сільськогосподарських земель. Особливу увагу приділити питанню виділення землі працівникам соціальної сфери села. Відраховувати 10% ціни земель державної власності на розвиток соціальної інфраструктури села.
— Збільшити термін виплати допомоги по догляду за дитиною до п'яти років і зараховувати до загального стажу роботи. За двоє і більше дітей збільшити виплати на 50% від сьогоднішніх. Запровадити вихідні для громадян — у день їхнього народження, три доби для весілля, дві — для медичної профілактики, одну — для копання картоплі. Також вихідними будуть День знань, свято останнього дзвоника, 31 грудня, День матері.
Комментарии