Ексклюзивы
суббота, 23 декабря 2017 12:05
Анна Усік
Анна Усік
Анна Усік

Достукалася

Приємно прокидатися вранці не під звуки будильника, а від нагадування, що в близького товариша – день народження. Вже дорогою на роботу набираю номер Сашка. Думаю, чого побажати успішному юристу, який торік повернувся з АТО і тепер святкує 30-річчя.

Слухавку піднімає його матір. Каже, Сашка більше з нами нема. Не можу підібрати потрібних слів.

Наталія Володимирівна тихенько плаче в мобільний сина. Тремтячим голосом розповідає, що два місяці тому його збив на переході чорний Nissan. За 1 км від дому.

Востаннє ми чулися у вересні. Із соцмереж він видалився, коли воював. З його друзями не знайома. Тому про загибель дізнаюся так пізно.

– Нічого не допомагає. Жити не хочу, – говорить мати. – Донька до психолога мене возить двічі на тиждень. Порадив писати Сашкові листи – на той світ. Пишу і спалюю, пишу і спалюю. А відповіді нема. Сьогодні вночі сниться. Усміхнений і не сам. За руку тримає дівчину. Обличчя не пам'ятаю, але волосся золоте, як пшениця. Каже: "Мамо, знайомся, це – моя наречена". Мабуть, я таки достукалася до небес.

Того ж дня по обіді біля однієї зі столичних хімчисток зустрічаю Володимира. Забирає костюм Діда Мороза. Грає цю роль 20 років.

– Хтось просить iPhone і ноутбуки. А хтось благає про мир і щоб повернув людей, яких утратили, – каже Володимир. – 7-річній дівчинці вручив ляльку. А вона плаче, що не те замовляла. Принесла мені свої листи: половина – до мене, половина – до мами, яка померла від раку. Просила, щоб повернув її. Тато вдруге одружився. Мачуха до дитини не могла знайти підхід. Пообіцяв дівчинці, що принесу листа від мами. Переговорив із батьком. Разом написали, побризкали маминими парфумами: "Доченька, люблю тебя. Но должна лететь на небеса, в другой мир. Позволь, чтобы меня заменила тетя Таня". Дівчинка заплакала й обійняла мачуху.

Сейчас вы читаете новость «Достукалася». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Анна Усік
Заради субсидії Просмотров: 9954
Чужі гроші Просмотров: 1998
Бити чи не бити? Просмотров: 1512
Чесний суд 1 Просмотров: 1629
Знак від Петра 1 Просмотров: 2718
Голосов: 1681
Голосование Почему я не буду голосовать за Юлию Тимошенко на президентских выборах в 2019 году?
  • Она уже была во власти и показала все свои возможности
  • Стране нужен президент другого качества
  • Ни на каких выборах не поддерживал ни ее, ни партию "Батькивщина"
  • Еще не определился с кандидатом
  • Буду голосовать за Тимошенко
Просмотреть
Погода