Коли зрада буває корисною для стосунків
Чи варто пробачати?
На ґрунті ревнощів розгортаються десятки скандалів. А після зради стосунки перестають розвиватися гармонійно. Починають загнивати. Давайте спробуємо розібратися, що робити у такій ситуації.
Звідки беруться зради? Є кілька причин: або невирішені дитячі проблеми, або умовно-побутові потреби.
Коли дитині не давали достатньо свободи і занадто сильно її контролювали, вона може бути схильною до зрад. У психології це називають контрзалежністю: з одного боку, близькості дуже хочеться, але з іншого, є страх бути поглинутим партнером. Друга причина - хаотична присутність одного з батьків у житті дитини. Якщо стосунки у парі асоціюються з цими травматичними спогадами, людина може зраджувати.
Чоловік, якого у дитинстві контролювала і пригнічувала матір, вибиратиме таких же гіпердбайливих жінок
Чоловік, якого у дитинстві контролювала і пригнічувала матір, вибиратиме таких же гіпердбайливих жінок. Коли згодом у нього не залишається простору, намагатиметься вирватися з-під цього контролю шляхом зрад.
Для жінок зрада - це один із способів отримати любов, яку вони недоотримали в дитинстві від батька. У сексуальних стосунках з чоловіком їм завжди не вистачатиме любові, тому її шукатимуть "на стороні".
Побутові причини зради - це про те, що "нам завжди чогось бракує". Якщо жінка отримує від чоловіка мало турботи і любові, вона шукатиме і прояв інтересу до себе з боку інших чоловіків.
Побутові причини зради - це про те, що "нам завжди чогось бракує"
У чоловіків найчастіше зустрічається зрада "з інтересу" до жінок. Коли з партнеркою стає нудно, або з'являється відчуття втрати своєї мужності в спілкуванні з протилежною статтю.
Зради також виникають, коли у стосунках багато напруги, постійні скандали, сварки. Тоді один з партнерів шукатиме спокійніші стосунки. Зрада неминуча якщо в парі не прийнято обговорювати свої потреби, відстоювати свої кордони.
Хто винен і що робити?
Якщо цінність стосунків для одного з партнерів низька - чекайте на зраду. Партнер навряд чи буде думати про наслідки для стосунків. Це привід задуматися, чи варто залишатися у стосунках з тим, хто вас точно не цінує. Якщо ви хочете все пробачити і забути про зраду, переконайтеся, що у вашого партнера не низький моральний стандарт. Аморальна поведінка властива для нарцисів або соціопатів. Вони використовують іншу людину, не замислюючись про її почуття. Навіть при найменшому бажанні урізноманітнити своє сексуальне життя вони йдуть "наліво".
Позитивний наслідок зради - переоцінка стосунків
Іноді зрада має плюси для стосунків. Коли в парі з'являється хтось третій, агресію виносять за межі пари. "На стороні" задовольняють свої потреби, але люди не розлучаються. Так може тривати певний період часу, але рано чи пізно конструкція все одно розвалиться. Другий позитивний наслідок зради - переоцінка стосунків. Це шанс зрозуміти, що у парі щось не так або, навпаки, краще, ніж "на стороні".
Якщо ви замислюєтеся над тим, щоб продовжити стосунки після зради, потрібно відповісти собі на кілька питань:
- Чого не вистачає у нинішніх стосунках? Що, крім сексу, ви або партнер хочете отримати в нових стосунках?
- Чого занадто багато у нинішніх стосунках? Від чого ви намагаєтеся втекти?
- Якщо ви вибачте зраду партнера, чи зможете зробити це до кінця? Ви вирішите цю проблему один раз або ж будете до неї повертатися?
Володимир Гаріпов, для Gazeta.ua
Коментарі