Чого ви навчаєте дітей, залишаючись у стосунках, в яких вам погано?

Як допомогти дитині пережити розлучення

Розлучення - завжди складно. Страшно зважитися піти, почати жити новим життям. Страшно зробити боляче партнеру, собі. Часто люди не наважуються розлучитися через дітей. Бояться, їх залишити, хвилюються, що самі не впораються з вихованням, який приклад можуть подати таким вчинком.

Рішення про розлучення не виникає нізвідки. Стосунки або себе вичерпали - тоді вони мертві, або в них неможливо перебувати через постійні лайки, крики, образи, маніпуляцій - тоді вони токсичні. Невербальні послання злості, презирства, огиди батьків один до одного - все це отруює дитину. Чого ви її навчаєте, залишаючись у стосунках, в яких вам по-справжньому погано?

Коли стосунки зайшли в глухий кут і єдине, що змушує вас залишитися - діти, то треба йти.

Важливо побудувати нові стосунки з партнером, в яких ви більше не будете парою, а тільки батьками. Коли ви прийдете до спільної думки з основних питань, потрібно удвох поговорити про це з дитиною. Ваша спільність покаже, що у неї як і раніше є обоє батьків.

Важливо побудувати нові стосунки з партнером, в яких ви більше не будете парою, а тільки батьками

Під час розлучення, коли звичний світ "валиться", дитині дуже важлива стабільність. Потрібно встановити зрозумілий і рівномірний графік зустрічей. Важливо його дотримуватися. Тому з батьків, хто житиме окремо, слід проводити з дитиною достатньо часу, щоб брати участь у всіх сферах її життя - робити уроки, відпочивати, ходити на гуртки, розважатися, купувати одяг і т.д. Якщо все це робити, то вийде гарна база для близьких дитячо-батьківських стосунків. Це допоможе дитині пережити розлучення батьків з найменшими втратами.

Володимир Гаріпов, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода