Середа, 29 липня 2009 14:01

Вдова Гонгадзе заявила відвід слідчим по справі чоловіка

Вдова Гонгадзе заявила відвід слідчим по справі чоловіка
Вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава заявляє відвід керівництву слідства у справі журналіста.

Про це повідомила представник потерпілої у справі Гонгадзе Валентина Теличенко.

За її словами, Мирослава Гонгадзе також наполягає на експертизі фрагментів знайденого черепа закордоном.

Вона вважає, що фрагменти черепа, знайдені напередодні, "з великою імовірністю є фрагментами черепа Георгія Гонгадзе".

Однак Мирослава Гонгадзе наполягатиме на проведенні генотипоскопічної експертизи (експертиза ДНК) "в експертній установі поза межами України, якій би потерпіла довіряла".

Теличенко також повідомила, що 29 липня вона звернулася до генерального прокурора України Олександра Медведька із заявою про відвід слідчому Олександру Харченку та з проханням усунути від розслідування справи заступника генерального прокурора Миколу Голомшу.

Мирослава Гонгадзе та її представник посилаються на "недостатній професійний рівень вказаних осіб та їхню неспроможність противитися політичному тискові".

Теличенко нагадала, що, відповідно до КПК, генеральний прокурор має 24 години для відповіді потерпілій.

1 липня цього року генеральний прокурор уже дав оцінку роботі свого заступника Голомші, забравши з-під його контролю справу Гонгадзе та доручивши контроль за слідством Віталію Щоткіну.

"Чому раптом це рішення змінилося, залишається незрозумілим", - зазначила Теличенко.

"У генпрокуратурі є висококваліфіковані фахівці. Саме завдяки їхнім зусиллям у 2005-2006 році до суду було передано спроможні обвинувачення і в справі Георгія Гонгадзе, і в справі Олексія Подольського", - сказала вона.

Вона нагадала, що на той час слідством керував заступник генпрокурора Віталій Щоткін, а підтримував обвинувачення в суді Віктор Кудрявцев.

"У професійних якостях цих керівників я не сумніваюся. Сьогодні ж генпрокуратура безсоромно піариться, використовуючи для цього результати роботи оперативників СБУ, а водночас навіть з першим допитом Олексія Пукача слідчі допустили порушення КПК, допитавши його за відсутності захисника", заявляє Теличенко.

На її думку, "брак професійності слідчих ставить під загрозу спроможність обвинувачення в суді та унеможливлює їхню роботу під тиском політичних чинників та спекуляцій".

Копію звернення до генпрокурора надіслано на ім"я президента Віктора Ющенка. "Отож, він також мусить сказати своє слово", вважає Теличенко, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Вдова Гонгадзе заявила відвід слідчим по справі чоловіка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7025
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути