Надані Україні ATACMS можуть послабити російську логістику. Вони загрожують ударами по аеродромах і складах РФ.
Проте для України ці снаряди матимуть оперативне значення за умови підсилення цих ударів наземними операціями Сил оборони, йдеться у свіжому звіті експертів Інституту вивчення війни (ISW).
"Президент США Джо Байден оголосив 24 квітня, що США почнуть надсилати військову техніку в Україну одразу ж після підписання законопроєкту, який передбачає надання Києву допомоги на суму близько 60 млрд доларів. Байден підписав закон про додаткові асигнування 24 квітня, наголосивши на необхідності надання військової допомоги якнайшвидше", - сказано в повідомленні.
Американська безпекова допомога може прибути на лінію фронту в Україні протягом наступних кількох тижнів, тобто раніше, ніж очікує російська сторона.
Пентагон оголосив, що перший транш американської військової допомоги, передбачений цим законопроєктом, становить 1 млрд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС заявили про посилення допомоги Києву в сфері оборони
"Ситуація на полі бою продовжить погіршуватися, доки ЗСУ не отримають достатню кількість військової техніки. У найближчій перспективі українським військам, можливо, все ще буде важко захищатися від військ РФ поблизу Часового Яру і на північний захід від Авдіївки", - ідеться у звіті.
Надходження ракет великої дальності ATACMS у достатній кількості дозволить українцям послабити російську логістику, хоча місяці затримки, можливо, дали військовим РФ час нівелювати потенційні оперативні наслідки, які нададуть Україні ракети ATACMS.
"Поява ракет великої дальності ATACMS також може становити значну загрозу для російських складів боєприпасів у тилових районах і змусити російське командування вибирати між укріпленням існуючих складів і подальшим розосередженням складів по всій окупованій Україні. Російські війська, можливо, вже адаптувалися до потенційних нових українських ударних можливостей після використання ATACMS у жовтні. Залишається незрозумілим, чи достатньо укріплені або ж розосереджені склади боєприпасів окупантів". - звітують експерти.
Прибуття HIMARS в Україну в червні 2022 року дозволило українським військам провести оперативно важливу кампанію з перехоплення на підтримку контрнаступальних операцій в Херсонській і Харківській областях. Це змусило російське командування розширити російську логістику вздовж довших наземних ліній зв'язку, що в результаті ускладнило російське забезпечення боєприпасами і матеріалами.
Українські удари по російських об'єктах логістики або російській авіації в глибокому тилу, ймовірно, матимуть оперативне значення, але тільки якщо ЗСУ успішно скоординують їх із наземними операціями, щоб використати ослаблені російські можливості в результаті ударів.
Сполучені Штати Америки готують черговий пакет військової допомоги Україні. Він буде більшим ніж зазвичай.
Ймовірно, це буде бронетехніка, бойові машини Бредлі (Bradley Fighting Vehicles). Очікується, що в пакеті також будуть старі Hummer і бронетранспортери M113, а також ракети.
Пакет, над яким зараз працює Пентагон, буде значно більшим, ніж останній транш у розмірі $300 млн.
Коментарі
2