Ексклюзиви
Вівторок, 16 жовтня 2007 10:11

"Газпром" перегляне газову схему з Україною

Голова ради директорів "Газпрому" Дмитро Медведєв не виключив, що в 2008 році компанія може провести переговори по підготовці прямого контракту на поставки газу в Україну.

"Ми, імовірно, у наступному році переглянемо схему взаємин і підемо від існування якихось не зрозумілих до кінця посередницьких структур", - заявив він в інтерв"ю німецькій телекомпанії "ARD".

"У всякому разі, структур, наявність яких сьогодні не цілком пояснено для нас і які були запропоновані у визначеному історичному контексті нашими партнерами. Можливо, це спростить взаємини, допоможе їм розраховуватися в термін, не створюючи таких великих боргів", - додав Медведєв.

Зі своєї сторони офіційний представник RosUkrEnergo Андрій Кнутов заявив, що компанія продовжує працювати в рамках укладених довгострокових контрактів.

Медведєв також додав, що "Газпром" не є інструментом зовнішньої політики, тому що "не проводить селективної політики стосовно різних держав".

"Ми, навпаки, зробили за останні два роки все можливе для того, щоб ціноутворення в наших партнерів по Співдружності незалежних держав, і в країн Балтії, і в інших держав було побудовано по одному універсальному принципі - на основі існуючої системи визначення цін на газ", - сказав він.

На думку Медведєва, тут має бути єдиний універсальний підхід. За його словами, ціна на газ у даний час розраховується відповідно до міжнародно апробованої методики.

"У цьому сенсі те, що ми наводимо порядок у взаєминах з нашими партнерами з так званого ближнього зарубіжжя, у кінцевому рахунку працює і на зростання їхньої економіки, і на те, щоб поставити усіх в один конкурентний стан. Тобто, у кінцевому рахунку, допомагає і споживачам із Західної Європи", - підкреслив він.

Медведєв додав, що в даний час великої різниці в цінах на газ не існує. Ціна, відзначив він, визначається в залежності від місця поставки газу, у залежності від поясу і від того, як довго цей газ йде.

"Але, у принципі, ціни в межах одного поясу для всіх держав у нас зараз однакові", - сказав він, пише Інтерфакс.


Зараз ви читаєте новину «"Газпром" перегляне газову схему з Україною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25994
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода