За його словами, можна припустити, що несподіваний газовий борг є віддзеркаленням процесу вилучення 2 млрд доларів оборотних коштів зі схеми постачань газу до України через компанію-посередника "Росукренерго".
Гончар відзначив, що $2 млрд - це зразково п"ятимісячний період діяльності "Росукренерго".
Виходячи з того, що проведення дострокових виборів у Верховну Раду стало очевидним ще в травні, можна припустити, що саме з цієї миті закачування газу в українські сховища проводилося без оплати, з розрахунку, що надалі, після успішних для Партії Регіонів результатів виборів, борг буде повернений.
Проте після того, як стало очевидно, що в Україні перемогли "помаранчеві", і з"явилася загроза зміни уряду в Києві, це викликало занепокоєння "Газпрому", а тому російська сторона і виступила з публічною заявою про борг, припускає Гончар.
Він також відзначив, що цією версією пояснюються і заяви Секретаріату президента України, а також членів Радбезу, які спочатку категорично заперечували існування боргу.
Тим часом, Гончар підкреслив, що озвучена ним версія є всього лише гіпотезою, оскільки, за словами експерта, схему постачань газу на Україну відстежити неможливо.
Гончар пояснив, що законодавчо прозорість в цій сфері ніяк не передбачена і не визначена. Згідно із законом, господарюючі суб"єкти не зобов"язані нікого інформувати про свою діяльність, оскільки вся ця інформація віднесена до розряду комерційної таємниці, повідомляє "Новий регіон", Остров.
Коментарі