пʼятниця, 09 вересня 2016 14:01

На губернатора Миколаївщини протягують депутата з БПП - активіст

На губернатора Миколаївщини протягують депутата з БПП - активіст
Олександр Янцен

- Новий керівник повинен думати не про свою кишеню. А як область буде розвиватися в найближчі 5-10 років, - каже Олександр Янцен, активіст миколаївського майдану.

Голову Миколаївської облдержадміністрації обиратимуть за конкурсом. Його на початку серпня оголосив президент Петро Порошенко. Має відбутися 12 вересня у Києві.

Хто претендує на посаду?

- Конкурс перетворили на фарс. Заявлено, що кандидатури подали 36 осіб. Але нібито це таємниця і не можуть оголосити імен. Очікуємо, що нам учергове підсунуть якусь свиню чи чийогось "синка".

Чи відомі прізвища претендентів?

- Ми знаємо, що йде Олександр Болтянський із Миколаєва. Він - колишній депутат міськради. Був у "Батьківщині". Деякий час працював заступником губернатора Романчука (очолював область 2014 року. Три місяці тому його на посаді заступника голови ОДА затримали з хабарем в $ 90 тисяч. - Gazeta.ua). І В'ячеслав Савицький. Людина, за якою стане громадськість. Він був одним із керівників організації "Миколаївське народне ополчення", що зібрала дві з половиною тисячі людей. І винесла 2014 року з міста сепаратистів. Людина, якій довіряють. Він показав своїми діями, що вболіває за область, пішов на фронт.

Хто, скоріше за все, переможе?

- Деякі комбінатори з оточення президента хочуть протягнути народного депутата від БПП Олексія Савченка. Його просувають колишній генпрокрор Ярема, начальник служби охорони Гелетей. Тим паче начальник головного управління Національної поліції Мороз теж - їхня людина. З вірогідністю на 99,9% голова комісії протягне Савченко. І валитимуть всіх решту.

Ми з активістами збираємося поїхати до Києва й вимагати максимальної прозорості конкурсу.

2014 року "русский мир" мало не увійшов сюди. І потрібна людина, яка цього не допустить. Робитиме все, щоб зрозуміли: щось змінюється на краще. Бо політикани в області вже були. Після Майдану прийшов перший губернатор, змінив ставки хабарів. Якщо за незаконні споруди вздовж берегової лінії в тому ж Коблево платили по 30 тисяч доларів на місяць. То потім - по 50. Зміни? Зміни.

Які можливі небезпеки?

- Учергове може прийти людина, що знатиме про корупційні махінації. Візьме їх під свої теплі крильця.

Хто за ким стоїть?

- Всі клани у Верховній Раді й біля неї виставлятимуть свої кандидатури. Але на посаду має прийти реальна людина від народу. Виходить, що президент у промові говорить одне: "Нам потрібні реформи, децентралізація". А насправді жодних реформ не відбувається.

Чому?

- Влада побачила - нічого змінювати не потрібно, гроші йдуть самі. Просто змінилися кишені. Сьогоднішня влада - повне дзеркальне відображення усунутих кланів Януковича. Народ бачить, що нічого не змінюється, руки опускаються.

Які основні проблеми в області зараз?

- Зупинена машинобудівна галузь. Усі заводи, на яких тримався Миколаїв, фактично стоять. Вони в руках Новинського (народний депутат з "Опоблоку". - Gazeta.ua), який гальмує будь-яке зрушення. Замовлень немає. У сусідніх містах такі ж заводи працюють. Не скажу, що процвітають, але принаймні виживають. Сьогодні близько 40 тисяч людей, які працювали на наших кораблебудівних заводах, змушені трудитися в тій же Росії.

Те ж із сільським господарством. За кожним "чудо-фермером" стоїть народний або обласний депутат.

Яка людина потрібна нині на посаду голови ОДА?

- Дотепер у Миколаєві не було справжнього голови адміністрації, який міг би взяти всіх за горло. Щоб люди відчули зміни в бік справедливості. Реформи потрібно робити спочатку з посади губернатора, його заступників. Які візьмуть усе в залізні руки.
Керувати областю має порядна і принципова людина.

Як далі житиме область?

- Потрібно розвивати аграрний і море-господарський сектор. Хоч якось рухати промисловість у місті. Нехай не будемо будувати величезних кораблів, як колись. А почнемо будувати яхти, малі судна. Перспективи є.

Зараз ви читаєте новину «На губернатора Миколаївщини протягують депутата з БПП - активіст». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути