четвер, 10 березня 2011 21:48

Спецтема: Арабські революції

Європарламент закликав країни ЄС офіційно визнати лівійську опозицію

Європарламент закликав країни ЄС офіційно визнати лівійську опозицію

Європейський парламент закликав главу дипломатії ЄС Кетрін Ештон офіційно визнати Національну перехідну раду Лівії, створену супротивниками Муамара Каддафі. Відповідна резолюція була прийнята переважною більшістю в четвер на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі.

"Європейський парламент направив сьогодні абсолютно ясний і одностайний сигнал учасникам майбутнього  засідання Європейської Ради, що вони повинні визнати Національну перехідну раду. Це дуже важливо для надання необхідної підтримки демократичних перетворень в Лівії", - прокоментував результат голосування лідер лібералів і демократів у Європарламенті, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт.

Він зазначив, що після визнання НПС Францією та прийняття резолюції Європарламентом глави інших країн ЄС повинні зробити те ж саме.

У резолюції Європарламенту міститься заклик до всіх країн ЄС "бути готовими" до того, щоб за мандатом Ради Безпеки ООН встановити зону заборони польотів над Лівією. Цей захід, вважають депутати, перешкодить Муамару Каддафі продовжувати війну проти свого народу, допоможе репатріювати мігрантів, що втікають з країни через зростання насильства.

Хвиля біженців з Лівії сприймається Європою як безпосередня загроза безпеці і стабільності. У резолюції йдеться, що число біженців перевищило 200 тисяч осіб.

За наполяганням депутатів з Італії і Мальти в документ включена вимога "розділити тягар" стримування міграційної загрози між усіма членами ЄС. Це передбачає виділення фінансових, кадрових і технічних ресурсів для охорони морських рубежів, надання допомоги біженцям.

Зараз ви читаєте новину «Європарламент закликав країни ЄС офіційно визнати лівійську опозицію ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути