Ексклюзиви
Четвер, 19 березня 2020 07:25

Вакарчук більше не керуватиме "Голосом"

"Сьогодні ми стоїмо перед серйозним викликом: влада під виглядом нових облич протягує старі. Ми ж приводимо до лідерських позицій і в партії, і в парламенті нових професійних людей", — каже 44-річний Святослав Вакарчук у відеозверненні 11 березня. Так представляє нову голову партії "Голос" Кіру Рудик, 34 роки. Він пішов із цієї посади, але залишився лідером політичної сили.

Кіра Рудик — народна депутатка. Пройшла в парламент третьою у списку партії. Закінчила Києво-Могилянську академію за спеціальністю "Інформаційні технології". Працювала у США. В Україні мала бізнес.

"Голос" створили у травні ­2019-го. На виборах у парламент набрав 5,83%. Має 20 нардепів у фракції.

— Зміна керівника партії не є мінусом. Вакарчук не може собі дозволити зосередитися тільки на парламенті, — говорить політтехнолог 54-річний Сергій Гайдай. — Він був і залишається громадським діячем, музикантом. Відмовлятися від цієї діяльності не хоче. Але і з політики не йде.

Цей хід логічний. Він привів у Раду 20 людей, у яких виборців значно менше, ніж у Вакарчука. Тепер ми дізналися, хто така Кіра Рудик. Ще є низка спікерів. Крім того, це звільняє його від ударів конкурентів, які стверджують, що Слава не займається політикою, а продовжує концертну діяльність.

"Голос" має ті ж проблеми, що й "Самопоміч" (на позачергових виборах у Верховну Раду 2014-го набрали 10,79%, 2019 року — 0,62%. — ГПУ). Її представники мали досвід і добрі напрацювання. Але виборець не завжди хоче розбиратися в цьому. Партії треба спілкуватися з людьми.

— Вакарчук іде під тиском економічного скандалу (­колишній заступник глави Адміністрації Януковича Андрій Портнов заявив, що нібито має документи про ймовірну несплату податків Святославом Вакарчуком. — ГПУ). Партії так легше — не потрібно виправдовуватися. Зміна керівника вдала, — каже політолог Віктор Небоженко, 67 років.

Та якщо завтра будуть дострокові парламентські вибори, в них мало шансів. Бандити і чиновники хочуть у партію "Слуга народу". Як раніше хотіли бути в "Нашій Україні", Партії регіонів. А "Голос" не має навіть сильного кандидата на мера Львова.

Для націонал-демократів має бути своя ніша. Та якщо і "Голос" все зіпсує, як "Свобода", "Наша Україна", "Самопоміч", тоді не уявляю відродження націонал-демократії в країні. А воно потрібне.

Починаються великі ­кризи, які лихоманять Україну. Новий прем'єр приходить у Верховну Раду — його обступають корупціонери, яким щось потрібно від Кабміну. Але біля нього немає політиків. Це міг би бути "Голос". Шмигалю потрібні голосування, а не жарти від президента.

Зараз ви читаєте новину «Вакарчук більше не керуватиме "Голосом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода