З початку повномасштабного вторгнення Росії Польща надала Україні $3,1 млрд допомоги — 0,4% ВВП. Прийняла в себе 3,5 млн переселенців. Станом на 1 червня вислала 45 дипломатів агресора. Українським захисникам передали танки Т-72, броньовані машини, ракети.
Сполучені Штати Америки надають найбільшу фінансову й військову допомогу. Виділили понад $45 млрд 0,05% ВВП. Техніки надано на понад $10 млрд.
Естонія передала $0,3 млрд. Це 0,81% її ВВП — найбільший відсоток з усіх країн. Латвія виділила стільки ж коштів. Це третина оборонного бюджету країни.
Велика Британія виділила $5,2 млрд. Прем'єр-міністр Борис Джонсон двічі прилітав до Києва. У травні він анонсував пакет військової допомоги. Той включає радари, засоби радіоелектронної боротьби, безпілотні літальні апарати, прилади нічного бачення, обладнання для придушення супутникової навігації та спеціалізовані автомобілі для евакуації. У Великій Британії заморозили майно російських олігархів, близьких до Путіна.
— Ми маємо переконатися, що українці витісняють Росію з України, — каже британська міністерка закордонних справ Ліз Трасс. — Жодних компромісів щодо українських територій бути не може.
Понад $2 млрд допомоги надала нашому війську Канада. Це протитанкові гранатомети, боєприпаси й амуніція. Канада змінила своє законодавство, щоб передати арештоване майно підсанкційних росіян Україні. Наші переселенці отримають дозвіл працювати протягом трьох років.
Німеччина також виділила $2 млрд на допомогу. У березні наші військові отримали кулемети, гранатомети, боєприпаси, переносні зенітні ракетні комплекси. 22 червня на фронті використали німецькі самохідні артилерійські установки "Панцергаубіце".
Значну підтримку й допомогу надали також Литва, Словаччина, Франція, Фінляндія, Румунія, Норвегія, Японія.
Найменше допомагають чотири країни
Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко заявив, що найменшу підтримку Україні демонструють Угорщина, Франція, Австрія та Німеччина.
— Ми на початку війни намагалися досягнути закриття неба над Україною, тому що ситуація була жахлива. Росіяни свідомо знищували цивільне населення. Ми намагалися домовитися насампред із країнами НАТО, — говорить Мережко. — У цьому питанні з німцями було складно. Вони ввічливо слухали, висловлювали солідарність, але надавати важку зброю не погоджувалися. Я був розчарований їхньою позицією.
Угорщина ветувала накладання нафтового ембарго в шостому пакеті санкцій. Прем'єр Віктор Орбан вимагав гарантій, що зможе отримувати російську нафту. Також хотіли виключити із санкційного пакету керівника Російської православної церкви патріарха Кирила. Разом з Італією та Кіпром заявляли, що Україна має сідати за стіл переговорів з агресором.
— Україна повинна виграти цю війну, — заявила тоді голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. — Путінська агресія має стати стратегічним провалом.
Сербія засудила агресію проти України, але відмовилася запроваджувати санкції.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі