Четвер, 24 липня 2008 18:42

Ющенко впевнений у намірах Тимошенко балотуватися на президента

Автор: фото: Андрій ЄЛОВІКОВ
  З журналістами Віктор Ющенко зустрівся на зеленій галявині Секретаріату президента у четвер, 24 липня
З журналістами Віктор Ющенко зустрівся на зеленій галявині Секретаріату президента у четвер, 24 липня

Глава держави Віктор Ющенко, 54 роки, переконаний, що прем"єр-міністр Юлія Тимошенко братиме участь у наступних президентських виборах. Про це він заявив у четвер на прес-конференції.

На зеленій галявині Секретаріату президента — зо три сотні представників мас-медіа. Вони під прозорим накриттям. Спека, журналісти постійно ходять пити підготовлену для них воду.

Кілька загальнонаціональних каналів транслюють прес-конференцію. Президент приходить із прес-секретарем Іриною Ванниковою. Сідають за стіл на сцені.

Прес-конференція розділена на три блоки: внутрішня, зовнішня політика та відзначення 1020-річчя Хрещення Київської Русі. Кожному блокові передує короткий сюжет, який транслюють на двох великих екранах. Подібна зустріч президента з пресою відбулася три місяці тому.

Цього разу вона триває понад годину. Більшість запитань Вікторові Ющенку ставить Ірина Ванникова. Розпочинають зі змін до Держбюджету-2008. Глава держави відповідає півгодини.

— Макроекономіка, корективи фінансових і економічних показників говорять про те, що до бюджету може бути направлено понад 30 мільярдів гривень додаткових ресурсів, — поглядає в записи. — Наполягаю, щоб левова частина цих ресурсів була направлена на політику розвитку.

За словами Віктора Ющенка, нині інфляція в Україні становить майже 16%. Це найвищий показник у Європі.

— Не вірте нікому, хто буде вам казати, що зовнішні чинники вплинули на українську інфляцію, — наголошує. — Тому уряд і парламент повністю відповідають перед населенням за ту соціальну компенсацію, яку держава має виплатити у зв"язку з інфляцією.

— Іро, проведи мене

Говорить, що не підтримає змін до держбюджету, в яких не буде передбачено мільярда гривень на розвиток армії.

— Це той мінімум, який дозволяє сьогодні започаткувати діалог про перспективи розбудови українського війська.

Каже також, що в бюджеті потрібно закласти щонайменше 5 млрд грн, аби розпочати будівництво доріг до Євро-2012.

На відповідь Віктора Ющенка щодо можливого балотування на президентську посаду Юлії Тимошенко його прес-секретарка усміхається й аплодує. Її підтримують представники секретаріату, які стоять з боку сцени.

— Але мене мало цікавлять дебати по 2010 року, — продовжує президент. — Я ні з ким на компроміси не піду. Я не проситиму під столом преференцій. Ніяких публічних і непублічних угод підписувати не буду.

Після прес-конференції Ющенко стиха говорить до Ванникової:

— Іро, проведи мене.

Та швидко встає, але перечіплюється через проводи телекомунікацій. Президент чекає, доки його прес-секретар розплутається. Бере її під руку та йде.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко впевнений у намірах Тимошенко балотуватися на президента». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода