вівторок, 12 березня 2013 06:45

Щербань розповідав соратникам, що його хочуть убити

До столичного Апеляційного суду 7 березня прийшла нардеп від "Батьківщини" Олександра Кужель. Свідчила у справі вбивства народного депутата й донецького підприємця Євгена Щербаня. Це сталося 1996 року. Тоді Кужель була депутатом парламентської фракції Щербаня "Соціально-ринковий вибір". Зараз вона соратниця Юлії Тимошенко, яку звинувачують у замовленні вбивства цього бізнесмена.

Депутатка попросила дозволу в судді свідчити російською. Почала з розповіді про знайомство із Щербанем.

— Женю было невозможно не заметить, — каже Олександра Кужель, 59 років. — Он сильно отличался от наших, тогда еще советских, мужчин. Был с легкой небритостью. Часто шутил, рассказывал анекдоты. В 1996 году он всех нас ошарашил. Подсел ко мне на фракции и сказал: "Мне надо на время уехать, меня хотят убить. Я поеду в Америку". Потом мы с ним долго не виделись. И вот как-то встретились в "Борисполе". Я спрашиваю: "Женя, почему ты не в Америке?" А он: "Понимаешь, я не могу оставить Руслана (свого меншого сина Руслана Щербаня. — "ГПУ"). Ему не дают визу в Штаты. Я этим занимаюсь". Буквально через несколько дней мы узнаем, что его не стало.

Кужель замовкає, опускає очі:

— Для всех это был шок. Очень наглое убийство. Говорили, будут еще убивать. Даже на похоронах было жуткое ощущение.

Нардеп розказала, що Євген Щербань товаришував із тодішнім губернатором Донеччини Володимиром Щербанем. Але незадовго до смерті підприємця вони посварилися. На цьому свідок зробила акцент.

— Евгений вел Владимира во власть. Но вот в сентябре 1996 года Щербань снимает с должности главы фракции Владимира и предлагает на нее Марчука (Євген Марчук — колишній прем'єр та керівник СБУ. — "ГПУ"). Потом он планировал вести Марчука и в президенты. Это, конечно, обидело Вову. Он вышел, и больше мы его на фракции не видели.

Кужель 10 хв. говорить про тодішні взаємини Щербанів. Каже, екс-губернатор був неприємна людина.

— Мы тогда на фракции сделали выводы, что это убийство политическое, а не экономическое. Ведь вы поймите, Щербань был самым влиятельным и богатым человеком, — вигукує депутатка. — У него не было проблем в бизнесе, а тем более с ЕЭСУ Тимошенко. Женя просто впервые влез в публичную политику.

— Яку роль тоді відігравала Тимошенко? — питає захисник екс-прем'єра Олександр Плахотнюк.

— Да никакой, — дивується Кужель. — Я ее вообще первый раз увидела на 50-летии Жени. Она тогда с мужем пришла. У нее на плечах была шубка такая накинута, а там все-таки опера, все разодетые. Она тогда, извините, серой мышкой была.

— Кому Щербань еще говорил, что собирается уезжать в США? — запитує прокурор Лілія Фролова. Вона вела "газову справу" Тимошенко, за якою колишню главу уряду засудили на сім років тюрми. Тоді прокурор заплітала косу навколо голови. Зараз темне волосся розпущене.

— Послушайте, я не была любовницей Щербаня, не была женой, другом, — зривається на крик Кужель. — Как я могу знать?

Переступає з ноги на ногу, розмахує руками.

— Понятно, — фиркає прокурор. — Сколько людей было на праздновании 50-летия Щербаня?

— Я не считала, — посміхається Кужель. — Там все было по-богатому. Я тогда собой любовалась, пришла в красивом платье. Для меня это все было впервые.

— Почему вы решили, что на праздновании не было врагов? Что Тимошенко, которая там была, не была врагом?

— Для врагов, знаете, это фуршеты в Верховном Совете.

Прокурор вмикає на телефоні режим "дзеркало". Роздивляється себе. Суддя оголошує перерву на 20 хв. Кужель на плечі накидає шубу, спускається на подвір'я. Викурює цигарку і повертається до зали.

— Какие отношения были между Лазаренко и Тимошенко? — питає прокурор.

— Я что, бабка-повитуха? — обурюється Кужель. — Вы спросите, с кем живет Янукович. Не знаете? Я тоже не знаю.

— Абсолютно солидарен, — чути чоловічий голос із зали. Присутні сміються.

Олександра Кужель свідчить 3 год. Суддя закриває засідання. Коли наступне і кого ще допитуватимуть, не говорить.

Зараз ви читаєте новину «Щербань розповідав соратникам, що його хочуть убити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути