— Голосувати кожному депутату за себе неможливо, — каже нардеп-"регіонал" 45-річний Володимир Макеєнко, котрий очолює Регламентний комітет. — Як тоді ходити на засідання комітету, прес-конференції, зустрічі з виборцями, прийомні дні, слідчі комісії? Нереально бути одночасно і там, і в залі. У нас партія голосує практично одноголосно. Неважливо, скільки людей сидять у залі, — 180 або 150.
У Партії регіонів обговорюють ідею скасувати норму про голосування особисто. Це дозволить нардепу не з'являтися на засідання парламенту й легально передавати свою картку для голосування колегам. Зараз чужі картки використовують як депутати більшості, так і опозиціонери. Через це у Раді часто людей удвічі менше, ніж зареєстрованих карток.
За логікою більшості, парламент треба перетворити із реального органа влади на віртуальний, коментує пропозиції "регіоналів" політолог Володимир Цибулько, 46 років:
— Зробити інтернет-портал і через нього проводити голосування, — сміється. — У пакеті порушень Конституції, які вже здійснені, такі ініціативи не шокують і не лякають. Спочатку Партія регіонів заперечувала все "ющенківське". Тепер заперечує все, що практикує світ. Це ігри в безкарність.
Вирішити проблему голосування чужими картками міг би спікер Володимир Литвин, вважають депутати від опозиції.
— Він за це відповідає, — говорить "бютівець" 43-річний Василь Кравчук. — Відділ реєстрації кожен пленарний день має надавати Литвину списки присутніх у залі. Після того спікер повинен дати вказівку, щоби були заблоковані картки депутатів, які не поставили свій підпис на столах реєстрації. А голова Регламентного комітету має розглядати питання щодо нардепів, які не з'являються на засідання, й надавати свої висновки.
Коментарі
6