Вівторок, 16 вересня 2008 19:24

Президент подякував ректорам за дітей-сиріт

— Я сьогодні спеціально вдягнув цю краватку. Подібну любить носити Віктор Андрійович, — хвалився учора бордовою краваткою із тризубом ректор Донецького державного інституту здоров"я, фізичного виховання й спорту 67-річний Олексій Демінський.

Учора на нараду із президентом в Український дім з"їхалися дві сотні ректорів вищих навчальних закладів країни. Глава держави Віктор Ющенко, 54 роки, заходить із Міністром освіти Іваном Вакарчуком та віце-прем"єром Іваном Васюником. Сідають на сцені у президії.

— Наша освіта має відповідати стандартам, якими керується європейський світ, — зазначає президент.

Каже, що 2010 року Україна має приєднатися до Болонського процесу. Це означає, що вітчизняні дипломи почнуть визнавати в усіх країнах Європи.

Президент говорить годину. Міністр тим часом переглядає текст свого виступу. Щось підкреслює.

— Ми нині витрачаємо значну частину ресурсів на те, що не затребувано на ринку праці, — продовжує Ющенко. — Треба подумати над тим, щоб ми не витрачали і власні, і державні кошти на підготовку дітей по спеціальностях, які нікому не потрібні.

Ми виробили нову систему взяток

Запевняє, що запровадження зовнішнього тестування — найбільша реформа, яка відбулася в освіті за роки незалежності:

— Ми зробили чесну вступну кампанію, подолали значну частину корупції у вищій школі.

Два ректори наприкінці зали пошепки обговорюють слова глави держави.

— Ну що, ви подолали корупцію? — тихо запитує один.

— Ні! — шепоче другий. — Ми виробили нову систему взяток.

Президент саме говорить, що при проведенні тестування виявлено низку недоліків. Частина мали технологічний характер, інші сталися через недостатнє фінансування й брак інформації. Деякі університети намагалися приймати вступників за своїми додатковими правилами. Їхні ректори отримали догани.

Віктор Ющенко задоволений тим, що цього року значно більше дітей-сиріт та інвалідів вступили до вищих навчальних закладів. Дякує за це ректорам.

— Я би не сказала, що в нас таких дітей побільшало, — каже після наради проректор київського Міжнародного університету фінансів 32-річна Олена Бородіна.

Вона вважає, що запровадження зовнішнього тестування — неправильний крок, бо всіх дітей зрівняли під одну планку. Але визнає, що корупції поменшало.

— Від ректорів забрали ласий шматок, — усміхається Бородіна.

— А в нас через тестування за бортом залишилися спортсмени-чемпіони, бо не набрали достатньо балів, — бідкається Демінський.

Зараз ви читаєте новину «Президент подякував ректорам за дітей-сиріт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 280
Голосування Яка найбільша проблема Києва?
  • Затори
  • Хаотична забудова
  • Нищення історичних місць
  • Незаконна торгівля, МАФи
  • Громадський транспорт
  • Мало шкіл та дитсадків
  • Сміття
Переглянути
Погода