Учора мало відбутися засідання політради партії "Народний союз "Наша Україна". Однак прийшли на нього лише 80 членів із понад 200.
Одним із перших на засіданні в Українському домі з"являється нардеп Олександр Третьяков. Йому трохи нудно у порожній залі, тому іде до журналістів. За ним заходить Руслан Князевич. Доки нікого немає, стає перед дзеркалом. Слинить пальці і прилизує волосинки, що стирчать.
Засідання має розпочатися о 12.00. Але членів політради зібралося на цей час лише кілька десятків. Лідерів немає. "Нашоукраїнців" дивує присутність журналістів. Мовляв, перед телекамерами відвертої розмови не вийде.
— Як же ми обговорюватимемо? Треба вигнати журналістів! — тихо говорить нардеп Юрій Ключковський, 58 років.
Колеги із ним погоджуються. Однак журналістів ніхто не просить вийти.
Головувати на засіданні має лідер НУ-НС В"ячеслав Кириленко, 39 років. Доки його немає, політики лають перед журналістами однопартійців, які не підписують угоди про коаліцію з Блоком Юлії Тимошенко. Це Іван Плющ, Юрій Єхануров, Микола Оніщук, Іван Кріль, Василь Петьовка, Станіслав Довгий і Віктор Тополов.
Треба вигнати журналістів!
— Це неприйнятна ситуація, коли семеро осіб тримають у заручниках партію, парламент, народ і, зрештою, президента, — говорить Роман Зварич, 54 роки.
Він починає розповідати про це ще біля гардероба. Віддає своє темне пальто і бейсболку. Говорить, що не погоджується з тими, хто пропонує змінити частину коаліційної угоди.
— Коли слухаю ті зауваження, десь глибоко в душі є відчуття, що коли хтось говорить про угоду, то має на увазі широку коаліцію, — веде далі Зварич.
Тим часом приходить В"ячеслав Кириленко. Оголошує, що присутніх членів політради не вистачає для кворуму.
— Протягом учорашнього дня відбувалася активна й незрозуміла робота, спрямована на те, щоб члени ради не прибули на її засідання, — каже Кириленко.
Пропонує почекати. Тим часом розпочинає обговорення. Оголошує порядок денний і йде до трибуни.
— Рейтинг партії впав більш ніж удвічі. Навряд чи можна дорікнути за це виборцю, — говорить Кириленко і додає, що НУ-НС може чекати сумна доля Соціал-демократичної партії (об"єднаної) або Народно-демократичної партії.
Після нього виступають лідери регіональних штабів. Розповідають про підсумки виборів. Частина присутніх читають у цей час Інтернет. Один із "нашоукраїнців" вигукує на всю залу, що свої підписи з-під коаліційної угоди відкликали четверо "бютівців".
За півтори години члени ради партії розходяться. Перед тим пропонують скликати позачерговий з"їзд "Народного союзу "Наша Україна" й позбавити непідписантів угоди з БЮТом мандатів народних депутатів. Кириленко каже, що спочатку потрібно попросити президента їх таки переконати.
Коментарі