Ексклюзиви
пʼятниця, 10 березня 2017 00:25

"Історія з Насіровим викликає почуття огиди до обох сторін процесу"

Автор: REUTERS
  Солом’янський районний суд столиці обирає запобіжний захід для відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова (на фото за столом другий ліворуч) 6 березня вночі. Суддя дозволив йому вийти із клітки для затриманих. Як міру запобіжного заходу Насірову присудили 60 діб арешту або 100 мільйонів гривень застави. Із зали суду його доставили в Лук’янівський слідчий ізолятор Києва
Солом’янський районний суд столиці обирає запобіжний захід для відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова (на фото за столом другий ліворуч) 6 березня вночі. Суддя дозволив йому вийти із клітки для затриманих. Як міру запобіжного заходу Насірову присудили 60 діб арешту або 100 мільйонів гривень застави. Із зали суду його доставили в Лук’янівський слідчий ізолятор Києва

"Адвокати Романа Насірова повинні виписати подяку. І не одну, а кілька. Першу — співробітникам НАБУ. Вони зачитали підозру Насірову, коли той був непритомний", — пише у блозі народний депутат 42-річний Борислав Береза.

Уночі 7 березня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід для відстороненого голови Державної фіскальної служби 38-річного Романа Насірова — 60 діб під вартою або 100 млн грн застави. Рішення винести не могли від 3 березня.

Детективи Національного антикорупційного бюро оголосили йому підозру у злочині 2 березня близько 22:00. Насіров перебував у клінічній лікарні "Феофанія" у Києві. Його підозрюють у тому, що безпідставно надавав розстрочки зі сплати податкових зобов'язань низці підприємств нардепа-втікача Олександра Онищенка. Йдеться про 2 млрд грн.

Доки тривало судове засідання, народні депутати з "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм і Сергій Лещенко зібрали біля суду мітинг. Вимагали не відпускати підозрюваного, доки суд не прийме рішення про його перебування під вартою.

Зараз Насіров — у Лук'янівському СІЗО. В разі внесення застави буде під домашнім арештом з електронним браслетом.

"Ще в подяку впишуть те, що дії були після 22:00, — продовжує Борислав Береза. — Це є грубим процесуальним порушенням. Для Європейського суду з прав людини — це причина виправдати Насірова та зобов'язати Україну фінансово компенсувати порушення".

"Уся ця історія з Насіровим викликає почуття огиди. Мова про обидві сторони процесу. Всі ми дружно перетворюємо державу й країну на фарс і абсурд, — пише у "Фейсбуку" редактор сайту "Українська правда" 29-річна Севгіль Мусаєва. — Свої помилки складно визнавати. Але доки не навчимося робити цього, наступатимемо на ті ж граблі. І тоді в справу змушена буде втручатися вулиця. Що і сталося тепер. Питання залишаються до активістів, бо невизнання помилок правоохоронного органа, до якої ви маєте найбільшу симпатію, — це подвійні стандарти. Ні до чого хорошого вони привести не можуть".

"Затримання Насірова — це поганеньке шоу з бездарними режисерами-постановниками. Потрібно було не блокувати лежачого голову Державної фіскальної служби у "Феофанії", а вручити йому підозру в робочий день, — пише у "Фейсбуку" політолог 61-річний Олександр Кочетков.

— Затримання анонсував у соцмережах Сергій Лещенко, тому НАБУ довелося влаштувати це показово в неділю. Коли з'ясувалося, що в неділю суд працює в усіченому варіанті, то напарник Лещенка депутат Найєм зібрав мітинг. Невже високооплачувані професіонали з НАБУ не здогадалися перед арештом подзвонити до суду і дізнатися розклад його роботи? І чим мітинг під судом може допомогти у пошуках спеціального судді з відводів, якого за розкладом у неділю не передбачено? Шоу абсурду".

— Лещенко і Найєм перетворилися на молодших партнерів керівника НАБУ Артема Ситника — в історії зі справою Насірова. Як і в інших випадках, вони не змогли стати гравцями, які задають правила гри, — каже народний депутат 42-річний Вадим Денисенко.

— У середовищі експертів та юристів-практиків немає жодної людини, яка б не мала юридичних претензій до дій Бюро. Думка про його непрофесійність буде однією з домінуючих у свідомості експертів, а від них перейде і в масову свідомість. У результаті отримали ситуацію, коли "напівпрофесійні" детективи НАБУ вимагають додаткових повноважень, а самі "простий протокол скласти не можуть" і їм весь час щось заважає. Все це на фоні того, що солістом у піар-супроводі виступає Сергій Лещенко, якого начебто підвісили на гачок за квартиру (восени 2016 року придбав квартиру в новобудові в історичному центрі Києва площею 192 кв. м за 7,5 млн грн. Пояснив, що частину коштів на житло позичив, іншу частину взяв у своєї нареченої Анастасії Топольської, щось доклав із власних збережень. — ГПУ).

"Рішення про взяття під варту Насірова виніс суддя Олександр Бобровник. Той самий, який закрив кримінальне провадження відносно Юрія Іванющенка (колишній нардеп-"регіонал", відомий у кримінальних колах як Юра Єнакіївський. Був наближений до Віктора Януковича. — ГПУ), — пише журналіст-розслідувач Володимир Бойко.

— Бобровник — це кишеньковий суддя директора НАБУ Ситника. Детективи Бюро в присутності сторонніх людей викликали його в нецензурних висловах до себе за отриманням вказівок. Бобровник сам практично не пише процесуальні документи, йому їх приносять готові з НАБУ".

За підсумками 2015 року, суддя Солом'янського районного суду столиці Олександр Бобровник отримав антипремію "Будяк року" від Української Гельсінської спілки з прав людини. Його визнали "найзухвалішим суддею-правопорушником", який "упродовж 2013–2014 років приймав неправосудні рішення, що спричинили тяжкі наслідки".

"Свіжий приклад нездатності НАБУ довести до кінця більш-менш серйозну справу — провал провадження проти головного санітарного лікаря України Святослава Протаса і його першого заступника Олександра Чепурного, — пише у "Фейсбуку" адвокат 31-річний Олексій Шевчук.

— Суддя Калініченко вже тоді не бачила перспектив справи, не пішла на дудку НАБУ і не запроторила людей до в'язниці. А от суддя Бобровник з радістю це зробив".

У червні 2016-го детективи НАБУ затримали Протаса і Чепурного нібито на хабарі. Однак Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо них за відсутністю складу злочину. Це дає підстави експертам прогнозувати, що і справа Насірова має всі шанси не дійти до Євросуду — через непрофесіоналізм НАБУ і порушення закону.

Зараз ви читаєте новину «"Історія з Насіровим викликає почуття огиди до обох сторін процесу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути