Верховна Рада все ще не працює, але в її комітетах людно. Сюди приходять колишні народні депутати й навіть опозиціонери, які склали свої повноваження влітку. Один із них — 61-річний член Народного руху В"ячеслав Коваль.
Він проходить до нового парламенту за списками блоку "Наша Україна — Народна самооборона". Політик розповідає, що до комітетів пропускають депутатів усіх скликань. Він пропонує поговорити у кабінеті на п"ятому поверсі.
Чи задоволені виборчою кампанією?
— Так, бо вперше за роки незалежності у Верховній Раді буде сформована проукраїнська більшість. Питання розвитку України, культури, економіки розглядатимуться не так важко, як раніше. "Наша Україна — Народна самооборона" та Блок Юлії Тимошенко зможуть знайти спільне вирішення цих проблем. Про таку державу ми мріяли сотні років. Ще 1989-го про таку заявив Народний рух.
Чи буде створена широка коаліція між блоками НУ-НС, БЮТ та Партією регіонів?
— Коаліцію створили ще в лютому цьогоріч. Ми підписали з БЮТ угоду, попри роздуті амбіції з одного та другого боку, що заважали єднанню.
Але якщо частина "нашоукраїнців" виступить за створення широкої коаліції з "регіоналами", як діятиме Народний рух?
— Ніколи такого не буде! — випалює Коваль. Дзвонить робочий телефон, але екс-нардеп не відповідає й продовжує: — Це буде такою ж зрадою виборців, яку вчинив свого часу Мороз. Ми на це не підемо. Партія регіонів із жахом пригадує час, коли обрали президентом Віктора Ющенка й вони були в опозиції. Нині цю широку коаліцію ініціюють ті, кого цікавлять їхні надприбутки, а не розвиток України. Тому не може бути жодних розмов ні про які широкі коаліції.
Тобто ви відхиляєте можливість, щоб ваші опоненти посіли міністерські крісла?
— Де це бачили, щоб уряд формувала опозиція? Такого немає ніде в світі!
Але ж президент закликав...
— Не говорив президент таких речей, — перебиває Коваль. — Він закликав шукати порозуміння з опозицією. Я на його місці теж закликав би, щоб усі сіли й поговорили. Поговорять і прийдуть на першу сесію. Народний рух теж говорить із комуністами, бо ми маємо визначити найстаршого народного депутата, який зачитає присягу (найстаршим депутатом буде 86-річний Іван Герасимов із Компартії. — "ГПУ").
Я був керівником робочої групи, що розробляла закон про опозицію, запропонований Раїсою Богатирьовою з одного боку та Юлією Тимошенко з другого. Якби Партія регіонів тоді зрозуміла, що може бути в опозиції й прийняла цей закон, тоді б не мали ніяких розмов. Вона могла б контролювати владу. У новому парламенті ми приймемо у другому читанні цей закон і там буде визначене місце опозиції. Але це не означає, що міністр економіки представлятиме опозицію. Це ж просто анекдот! Хто ж очолить такий уряд? Тимошенко на це не погодиться!
Але через такі заяви "регіонали" погрожують не прийняти присяги, й парламент буде неповноважним...
— Це провокації від Шуфрича та Богословської! Радник прем"єр-міністра Ганна Герман уже сказала, що ці заяви не відповідають дійсності й партія таких рішень не приймала. Але ми говоримо про те, що народ зробив вибір на користь двох сил — нашої та БЮТу. Крапка. І ці блоки мають формувати уряд і відповідати за нього.
Народний рух має кандидатів на міністерські посади?
— Народний рух має дійсно гарний потенціал. Починаючи від Міністерства закордонних справ. Ми готові в новому Кабміні вести будь-який напрямок, від економічного до гуманітарного.
А ви підете в уряд?
— Я командна людина. Як буде визначено, так і вестиму себе.
Коментарі