На початку минулого тижня "Наша Україна", "Народна самооборона" й "Українська правиця" домовилися про засади, на яких створять передвиборний блок. Однак уже наприкінці тижня лідер "Самооборони" Юрій Луценко сказав, що БЮТ і "Наша Україна" використовуватимуть на виборах адміністративний ресурс. "Нашоукраїнці" у відповідь звинуватили його в нечесній політичній боротьбі.
Про все це розмовляємо з народним депутатом від "НУ" Борисом Беспалим, 53 роки.
Ваш союзник Юрій Луценко звинувачує "Нашу Україну" в бажанні створити коаліцію з Партією регіонів.
— Усі, хто зводив наклепи на "Нашу Україну" під час виборчої кампанії 2006 року, що ми з Януковичем дружимо... Вони мають дружненько стояти на колінах і вибачатись перед усім українським людом за те, що оббрехали "Нашу Україну", — відказує нардеп. — Тому що саме з "Народного союзу "Наша Україна" немає жодного перебіжчика. Жодного!
Найбільше на минулих виборах у дружбі з "Регіонами" звинувачувала "нашоукраїнців" Юлія Тимошенко...
— Це моя позиція: ті, хто нас звинувачував, мають вибачатися.
Але "Наша Україна" провела до Верховної Ради партію Анатолія Кінаха, який би самотужки не пройшов.
— Я говорю про партію "Народний союз "Наша Україна". А Кінах потрапив у список прямо з помаранчевого Майдану. Хто тоді міг викинути одну з партій Майдану?
Луценко заявив, що "Правиці" не подобається пункт про створення після виборів єдиної партії на основі цього блоку.
— Щодо створення єдиної партії, то таке зобов"язання було ще в блоці 2002 року.
Але його не виконали.
— Хтось виконав, а хтось — ні. З десяти партій-учасниць блоку дві виконали це зобов"язання. "Солідарність" (Петра Порошенка. — "ГПУ") і "Молодіжна партія", яку очолював Юрій Павленко, саморозпустилися й увійшли до складу НСНУ.
Зараз зобов"язання щодо створення єдиної партії — це один із елементів угоди. Питання в тому, відбудеться це 2007-го чи 2008 року.
Але ідеологія в учасників блоку різна. Луценко — соціаліст зі стажем, "Наша Україна" — ліберальна партія, назва "Правиця" говорить сама за себе...
— Які актуальні політичні завдання зараз можуть роз"єднати українських демократів? Їх немає. Це — Україна за європейськими стандартами. Така, як Данія, Бельгія, Голландія, Німеччина, Швеція. Те, що нас роз"єднує — або другорядне, або це речі, які стануть актуальними через багато років.
Кажуть, що новий блок уже не буде називатися "Наша Україна"?
— Це питання дискутується. Швидше за все, у назві буде звучати: "Наша Україна". Хоча розглядають й інші варіанти. Наприклад, "Блок Ющенка".
Зараз назва в нас така: "Блок політичних партій "Наша Україна", а 2002-го називався "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна". Тобто, вона трошки видозмінюється, але слова "Наша Україна" залишаються. Натомість довга назва буде плутати. Наприклад: "Блок Ющенка "Наша Україна"–"Народна Самооборона".
Коментарі