понеділок, 18 січня 2021 07:55

"Взяв номер автомата, з яким служив в Афганістані. Не забуду"

Автор: Володимир Мукан
 

Усі паролі варто записувати

— Гроші зникли за годину. На картці було 2 тисячі, — каже 50-річна Наталія Крамаренко із Золотоноші Черкаської області. Торік із сумки в автобусі викрали гаманець і документи. Злочинці відгадали пінкод.

— Побачили, що карта Приватбанку. Там можна самому код встановити. Глянули дату народження в паспорті й із другого разу ввели правильно. Та це було нескладно — я народилася 7 липня 1970 року. Сімки і нулі були в паролі.

У банку отримала нову картку. Порадили встановлювати складніший пароль.

— Придумала. Тепер боюся забути, — говорить Наталія. — Записала на перекидному календарі на кухні. Перед походом до банкомату дивлюся туди й всю дорогу тримаю в голові ці чотири цифри.

62-річний Іван Сич із Києва використовує три картки — зарплатні свою та дружини, пенсійну. Встановив однаковий пароль. Такий самий має і для інших цілей.

— Це номер автомата, з яким служив в Афганістані. Його знаю тільки я. Запам'ятав на все життя, серед ночі скажу з першого разу, — розповідає. — Банківський код забував. Доводилося писати дві цифри в гаманці у відділенні дріб'язку, а ще дві — на звороті фото дітей.

Кожен 10-й пінкод банківської картки можна зламати, вважають фахівці. Надійніші — які автоматично генерує електронна система банків. Але їх часто забувають.

— Старші люди нерідко пишуть комбінацію на самій картці маркером. Це наче покласти гроші на видному місці. Дата народження в коді може зупинити лише недосвідчених крадіїв, — говорить фахівчиня з особистих фінансів 38-річна Марина Олійник. Працювала у банківській сфері. — Однаковий пароль на все — це як єдиний ключ від квартири, машини, дачі й сейфу.

Для інтернетбанкінгу пароль має бути з іншими цифрами. Бо чимало фінустанов видають клієнтам кредитки на понад 10 тисяч гривень. Якщо доступ до особистого кабінету потрапляє до злочинця, він спускає не тільки ваші, а й кредитні гроші. А віддавати має той, кого пограбували. Не слід заходити на свій рахунок із чужих комп'ютерів, якщо не дуже тямите в техніці. Пароль може лишитися в системі пошуковика.

— Дати народження можна використовувати як пароль. Але це мають бути не свої дати і не напряму. Скажімо, беру дату народження батька 22.11.1954. Усі пари цифр додаю і виходить 4219, перевертаю дзеркально й отримую пароль 9124. Так зловмисник точно не зможе вирахувати.

Паролі варто записувати. Але не на очевидному місці. Моя тітка мала наліпку на внутрішній частині дверей кухонної шафи для тарілок. Там висіли три вітальні листівки, а замість індексу вписані пінкоди.

Дані має дружина

У 33-річного Олексія Маслюка із Черкас — сім банківських карток. Постійно користується двома.

— Одна прив'язана до телефону, тому пароль не вводжу. Вхід до іншої пам'ятаю, придумав сам.

Колись поцупили телефон і гаманець. На щастя, мобілка була практично розряджена, з неї не встигли витягти пароль до кредитки. Відтоді з дружиною домовилися — в мене на телефоні її паролі, у неї — мої. Коли треба скористатися резервною чи доларовою карткою, дзвоню жінці.

Зараз ви читаєте новину «"Взяв номер автомата, з яким служив в Афганістані. Не забуду"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути