10–12 вересня в Криму відбулися автоперегони "Prime Yalta Rally-2010". Змагання є етапом Кубка Європи і чемпіонату України. Захід відвідали понад 100 тис. туристів — любителів швидкої їзди. Найдорожча машина, "форд" за 600 тис. доларів, розбилася вже в першому заїзді.
Перегони відкрив голова оргкомітету Євген Червоненко, 51 рік, із сином 2-річним Альфредом. Вони виїхали на набережну червоним "мітцубісі", вдягнені в однакові костюми під колір авто.
— Син уже вдруге відкриває авторалі. Чоловік змалечку привчає його до машин. А я хочу, аби він сів у автомобіль якнайпізніше. Перегони — це дуже небезпечно, не хочу, аби він ними займався, — каже дружина Євгена Червоненка 41-річна Ніна. Вона із сином сідає у віп-ложі навпроти сцени. — На відміну від чоловіка, я дуже спокійний водій. Воджу машину акуратно, правил не порушую.
Ніна вийшла на роботу в компанію "Орлан". Чоловік узяв декретну відпустку, щоб доглядати дитину. Доти працював у столичній міськдержадміністрації заступником голови Леоніда Черновецького. Також в Альфреда є няня.
— Моя декретна відпустка — це стьоб, протест. Можете вважати її "терактом". Я з самого початку не був згідний із ситуацією, яка склалася в Київській міській адміністрації. Мене штучно відсторонили від роботи, бо вимагав прозорості при підготовці до Євро-2012, — каже Євген Червоненко.
Москвичка Поліна Мухіна, 23 роки, на "Prime Yalta Rally-2010" торік потрапила в аварію. Її машина врізалася в дерево. Мухіна тоді не постраждала, а пілот зламав хребта. Він одужує і скоро повернеться на трасу. Цього року Поліна з новим пілотом Дмитром Зоріним посіла друге місце.
— На автоперегони я потрапила випадково. Якось із друзями поїхали відпочивати в Карелію і там побачила тренування гонщиків. На машині в той час не вміла їздити. За кілька місяців навчилася. Я студентка Московської академії, вчуся на юриста. Ралі для мене — стиль життя. Зі своїм хлопцем познайомилася на перегонах.
Олег Бахтеєв, 39 років, і 29-річний Аркадій Соколов приїхали з Ростова-на-Дону. Пілот Олег торгує запчастинами, а його штурман працює в Академії наук. Дорога з дому до Ялти обійшлася їм у 10 тис. грн.
— Моя дівчина не в захваті, що я приїхав сюди. Але куди їй діватися. Вожу її на всі змагання, може, сподобається, — говорить Олег. — Машину "рено" переробили спеціально для перегонів. Це найдешевша модель, коштує 15 тисяч доларів. Ми тут чотири дні, в місто ще не вибиралися. Крім траси, нічого не бачили. Дороги в Ялті для нас незручні. Всього дві центральні вулиці, від яких відходять багато вузеньких. Не поганяєш.
На віллі "Елена" і в клубі "Матриця" відбулися закриті вечірки для віп-гостей. А коктейль-паті на масандрівському пляжі скасували. Через шторм "Малібу-клуб" із декораціями змило водою.
Коментарі