неділя, 13 серпня 2006 16:51

"Мої батьки не змогли приїхати із Сербії"

Автор: фото: Вікторія БУЛАХ
  Небойша Новкович тримає своїх трійнят — Саву, Даницю і Луку
Небойша Новкович тримає своїх трійнят — Саву, Даницю і Луку

Три місяці тому в родині Новковичів з Харкова народилися трійнята. Цього року в місті це перша трійня. Новковичі знімають у дев"ятиповерхівці трикімнатну квартиру під номером 13.

— Для нас це щасливий номер! — 45-річний Небойша Новкович, високого зросту чоловік у світлих лляних штанях та сорочці, зустрічає на порозі. В коридорі горить торшер. Господар проводить у спальню, де стоять три дитячі ліжечка. Дружина Наталя, 29 років, — у синьому халаті. Немовлята сплять. Двоє — в однакових повзунках, дуже схожі між собою:

— Це близнюки, Сава і Лука, — пояснює Небойша. — Вони світленькі, як мама. А Даниця, мабуть, на мене буде схожа.

На кріслі лежить великий рожевий заєць, подарований старшій доньці Новковичів Дарині на перший день народження. Небойша сідає на дивані, Наталя — у високе крісло.

— Ми не здивувалися звістці про трійнят, — каже вона. — У моєму роду були двійні. Нам сказали, що будуть двійнята.

— Ми так зраділи! — сміється Небойша. — Планували, як організуємо побут. На 17-му тижні лікарі сказали Наталі: "На екрані чітко видно, що б"ється і третє сердечко."

Наталю поклали до лікарні на чотири місяці. За кожним із трійнят закріпили лікаря.

— Нам розповідали, що в природі так буває в одному випадку з 60 тисяч. Але немовлята були нормальні, кожен приблизно 2 кіло 700 грамів. Мої батьки не змогли приїхати із Сербії. Вони вже старенькі, — каже Небойша. — Нам допомогала сестра Наташі Ольга, але вона скоро їде.

Він пропонує оглянути тримісну темно-синю коляску, яка стоїть у кутку вітальні.

— Такі роблять лише на замовлення. Вона коштувала 600 доларів.

Ольга бере на руки Даницю, яка тримає пляшечку із соскою.

— Знімаємо квартиру. Платимо майже тисячу гривень. Будь-коли можемо опинитися на вулиці. А під умови молодіжного кредиту вже не потрапляємо. Ганяють мене від інстанції до інстанції, — Небойша дістає із шухляди пачку документів з відписками.

Дружина відносить немовля в ліжечко і витягає із серванта сімейний альбом.  Показує фотографію старшої, Даринки.

— Бракує її, — зітхає.

Дівчинка зараз у батьків Наталі в Росії. Наталя і Небойша розповідають їй про братиків і сестричку по телефону.

Коляска коштувала 600 доларів

На весільних фото Наталя стоїть у розкішній білій сукні, Небойша схилився перед нею на коліно. На іншому вона манить пальчиком коханого, якому ледь дістає до плеча.

Пара одружилася 2003-го на день Святого Миколая. Наталя — росіянка, а Небойша — серб.

— Зустрічалися півтора року. Небойші тоді було 42. Моїм батькам він сподобався серйозністю. Освідчився за вечерею, яку приготував сам.

— Наші стосунки починалися незвичайно, — згадує Небойша. — Ми обоє архітектори за спеціальністю, випадково потрапили на банкет. Це було напередодні жіночого дня. Оголосили білий танець. До мене підійшла красива дівчина і запросила.

Говорили про роботу.

Згодом Наталя виконала проект для програми Новковича. Йому здалося, що вона гарний фахівець. Але Небойша працював за запрошенням і збирався повертатися додому. У будівельній компанії "Велтон" займав посаду генерального директора.

— Я виріс, навчався і працював у Сербії. Ніколи не думав, що доведеться розмовляти російською, хоч і вивчав її у Белградському університеті. Зараз їжджу у відрядження по всьому СНД.

Дружина пояснює:

— Людей, які впроваджують комп"ютерне забезпечення в архітектурне проектування, в Україні мало. Тому чоловіка запрошують усюди.

Наталя сідає поруч із чоловіком. Він стискає її руку своєю великою долонею.

— Не любимо забігати наперед, але плануємо купити авто у кредит. Це вирішило б стільки проблем. Хоча проблема номер один — житло. А тільки-но наші малята трохи підростуть, поїдемо в гості до мене на батьківщину. Батьки ще не бачили дружини й онуків.

Зараз ви читаєте новину «"Мої батьки не змогли приїхати із Сербії"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути