Ексклюзиви
Вівторок, 12 червня 2007 15:34

Листи читачів

Нещодавно дізнався зі ЗМІ результати тестування з української мови, що проходило в квітні. Вони приголомшливі — з багатотисячного загону випускників повністю виконали завдання лише 3(!) учні. Хто винен?

Звинувачувати учителів немає підстав. Міністерські перевірки засвідчили, що українська мова викладалась і засвоювалась учнями на достатньому рівні. Чому ж одинадцятикласники не справилися з тестами? Як стало відомо, завдання були вкрай важкі, переобтяжені, на їх виконання відвели дуже мало часу. Складається враження, що готували їх не вчителі-практики, а кабінетні чиновники Міносвіти, не обізнані з навчальними програмами.

Прикро, що добра ідея щодо тестової перевірки знань учнів, щедро пропагована міністром освіти і науки Ніколаєнком, не знайшла об"єктивної реалізації.

А може, у тестовій справі замішана політика? Може, хотіли показати, наскільки українська мова важка і непосильна, і таким чином викликати в учнів (чи батьків) зневіру в її успішному опануванні?

Залишаю свої припущення для роздумів. Цікаво почути відповідь компетентних служб.Штойко Олексій Миколайович, учитель української мови, пенсіонер,
м. Київ
Зараз ви читаєте новину «Листи читачів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3665
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути