Ексклюзиви
Середа, 28 березня 2007 14:33

Лариса Кіт пошила 200 капелюшків

Автор: фото: Віталій ГРАБАР
  Лариса Кіт одягла першого капелюшка в шість місяців
Лариса Кіт одягла першого капелюшка в шість місяців

55-річна львів"янка Лариса Кіт на антресолях тримає двісті капелюхів, беретів, кашкетів, хутряних шапок. Жінка пошила їх на старій маминій машинці "Зінгер".

Будинок Лариси стоїть неподалік оперного театру у Львові.

— Ларі, дай гостям роздягнутися, — господиня притримує рудого кокер-спаніеля. — Донька Уляна привезла його від друзів три роки тому. Тепер маю з ким ходити в парк. Ларі гуляє, а я зарядку роблю.

На тумбочці стоїть телевізор "Грюндік". Із-за м"якого крісла виглядає гриф бандури. Лариса Семенівна по закінченні Львівської консерваторії 34 роки викладала в культосвітньому училищі гру на цьому інструменті. А 1997-го вийшла на пенсію.

— Якось пошила собі берет із велюрової спідниці. В училищі жінки допитувалися, де взяла. Кажу: у валютному магазині "Дністер" купила.

Людмила приміряє чорний крислатий головний убір перед шибою у дверцятах шафи. Говорить, що першого капелюшка мати одягла їй у шість місяців. Біжить до шафи, витягає альбом. Показує фото немовляти у мереживній шапочці.

— А я перший капелюх пошила у 18 років, — продовжує. — Бо хотіла сподобатися Яркові, рятувальникові з Комсомольського озера. Із шовкової чорної маминої спідниці змайструвала комплект — купальник і капелюшок. Із Ярком тільки на човні каталися. Нічого в нас не вийшло.

Із чоловіком Володимиром Лариса познайомилася 1967-го, у Києві.

— Я приїхала на фестиваль "Київська весна" з ансамблем бандуристів. А він виступав від "Москонцерту", грав на трубі. Мама дала йому гроші, щоб купив собі костюм, туфлі. А він витратив їх на квіти, таксі, ресторани. Дуже за мною упадав. Одружилися ми за 5 років. Накрили стіл от у цій кімнаті.

Пес любить, коли я на фортепіано граю

Наступного року в подружжя народилися хлопчики-двійнята. Що синів буде двоє, жінка дізналася перед пологами.

— При народженні малюки важили по 2 400 і 2 100. У 7-річному віці один, Юрко, помер від саркоми хребта, — жінка підносить до очей серветку, витирає на щоках чорні від косметики сльози. — Через три роки ще народилася донька Уляна.

Лариса розповідає, що 34-річний Андрій зараз розробляє інтернет-сайти у фірмі "Софт-Серв", а 25-річна Уляна — лікарка.

— Коли донька малою була, я взяла її на базар. Одягла дитині шапочку з білим мереживом. Цигани до дому за нами назирці йшли: "Где взяла? Где взяла?".

Тепер Уляна материних капелюшків не носить. Лариса одягає їх у театр або на концерти. На базар чи до магазину закручує догори волосся у гульку.

— Востаннє ходила в оперу, як Володимир Гришко приїжджав, — хвалиться. — Купила за 20 гривень вхідний квиток.

Зізнається, що й сама любить співати. Голосно заводить "Зелененький барвіночку, не стелись низенько". Із-під столу жінці  підвиває Ларі.

— Пес мені завжди підспівує, — каже вона. — Ще любить, коли я на фортепіано граю.

Із чоловіком Лариса Семенівна не розмовляє. Говорить, що сім років тому він ударив її, і досі не вибачився. Відтоді подружжя не спілкується. Сплять вони в одній кімнаті: Лариса — на ліжку, чоловік — у розкладному кріслі.

1948, 3 січня — Лариса Соломчак народилася в родині агрономів у с. Голоско піді Львовом
1955 — на шкільній лінійці їй доручили дзвоник
1958 — батьки подарували акордеон із перламутровими панелями
1966 — випускний вечір у музичній школі імені Соломії Крушельницької
1971 — одружилася з трубачем Володимиром
1972, 12 квітня — народилися сини Юрко та Андрій; у 7 років Юрко помер
1981 — народилася донька Уляна
1997 — Лариса вийшла на пенсію з викладацької роботи в культосвітучилищі
2003 — донька закінчила Львівський медуніверситет, працює епідеміологом у Львівській СЕС. Син — випускник Львівської політехніки, розробляє сайти

Зараз ви читаєте новину «Лариса Кіт пошила 200 капелюшків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода