Вівторок, 20 лютого 2007 14:11

Ігор Шатохін запатентував малюнок рук Христа

Автор: фото: Наталія ПАВЛЕНКО
  Художник Ігор Шатохін давив дружині викруткою долоні — хотів уявити, які вони були в Ісуса на хресті
Художник Ігор Шатохін давив дружині викруткою долоні — хотів уявити, які вони були в Ісуса на хресті

Кіровоградець Ігор Шатохін, 47 років — власник найбільшої в Європі та США колекції паперових моделей бойових літаків. Робить їх сам: розміром від кількох сантиметрів до півтора метра. Тримає в майстерні у великих коробках, поскладаних аж під стелю.

Сидимо в кафе у Кіровограді. Довговолосий Ігор попиває каву і раз за разом курить "Вінстон".

— Літаки виготовляю за кресленням з польських журналів, — розповідає. — Якщо розкласти 200 літаків, займуть площу 300 квадратних метрів. У них крутяться колеса, відкриваються дверцята. Є електропроводка і скло на приладах.

Каже, що з виставками літаків об"їздив півсвіту. Вільно розмовляє усіма слов"янськими мовами.

— Якось прийшли дві інтелігентні бабці, в капелюшках. А я — з розпущеним волоссям, бородатий. Посперечалися, чи може батюшка захоплюватися бойовими літаками. "Ой, мы видим, что вы не батюшка, — засоромилися. — А помнишь, Маша, как нас "мессеры" утюжили?". Вони чотири роки були медсестрами на аеродромі.

Перша виставка літаків Шатохіна була в Кіровограді, у бібліотеці імені Крупської.

— Місцеве радіо видало афоризм: "Раніше були черги до Леніна, а тепер — до Крупської". На іншій виставці глядачі просто знесли двері, — хвалиться.

Шатохін — вільний художник. Малює, робить чеканки. Розповідає, що ідею зображення Христа за фрагментами тіла запатентував у ЮНЕСКО. Для цього їздив до Москви: там є Ліга розвитку науки і освіти при ООН.

Сина у колишньої дружини відсудив

— На початку 1990-х якось забіг із майстерні до товариша, — згадує. — Помив голову і сиджу, сушу волосся, руками куйовджу. Забігає сусід — фотограф Саша: клац-клац фотоапаратом і побіг. Тоді приносить газету, а там — три знімки. Голі прилавки в магазині, черга на молочну кухню і я — з опущеною головою. Мовляв, до чого людей довели, за голову хапаються. Посміялися ми.

Минуло років десять, — продовжує. — Їхав у метро в Києві й раптом згадав той знімок. В уяві сплив образ Ісуса. Вирішив зобразити руки людей, які спілкувалися із Сином Божим перед смертю, — Юди, Марії Магдалини, інших. Я і хрест, як Мел Ґібсон, тягав. Прив"язали мене до нього, а син фотографував. Хотілося достовірності. Дружині Анфісі викруткою руки давив, — тикає пальцем у середину долоні. — Побачив, як їх судома зводить, як м"язи працюють, пальці прогинаються. А син позував для рук Юди. Ті, хто бачив цей цикл, думали, що я — наркоман, бо ніхто не додумався створити таке, — регоче. І додає: — Тепер запрошують з виставкою до Ватикану. Тільки це ж графіка. А я хочу зробити чеканку на сріблі. Буде об"ємніше.

На пальці у Шатохіна срібна обручка, посередині — золотий обідок.

— Сам зробив, — хвалиться. — Я ще меблі збираю, декоративний паркет стелю. У Москві для доньки актора Олега Табакова реставрував старовинні двері. Обожнюю з лука стріляти, сокири метати.

Виймає монету в 25 коп. і тре об рукав куртки. Показує порожні руки. А тоді витягує монету із-за комірця.

— Я й жонглюю, — показує в усмішці рівні зуби. — А завершу колекцію літаків — танки робитиму.

Каже, що раніше малював оголену натуру. Якось до майстерні влетів чоловік натурниці.

— Питаю його: "Двері відчинені були? Якби ж до гріха, я б закрив".

Живе Ігор у другому шлюбі, має доньку. З першою дружиною розлучився. Відсудив у неї сина Ігоря. Про другу, Анфісу, розповідає скупо. Каже — колишня актриса, співачка, але роботу покинула.

Наголошує, що не продає своїх робіт будь-кому.

— Приходить раз мужик у майстерню, — згадує. — Без стуку заходить, ні тобі "здрасті". Руки в кишенях. Тикає пальцем в блюдо: "Сколько?". Ах ти ж, думаю. Мільйон! "Сколько-сколько?". Два мільйони. На кожне питання по мільйону додавав. А тоді вигнав. Можу собі це дозволити.

1959, 11 вересня — народився в місті Первомайськ Луганської області в родині шахтарів
1977 — служив у військах МВС у Львові
1985 — почав створювати паперові літаки
1994 — одружився в Кіровограді з акторкою Анфісою, коли доньці Даші було 3 роки
1998 — почав створювати "Зображення Христа за фрагментами його тіла",  які запатентував у ЮНЕСКО
2005 — православний орден архістратига Михаїла надав Шатохіну титул рицаря-командора
Має 25-річного сина Ігоря від першого шлюбу, який з родиною живе в Німеччині

Зараз ви читаєте новину «Ігор Шатохін запатентував малюнок рук Христа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1227
Голосування Хто виграє УПЛ 2017/18?
  • 1) "Шахтар"
  • 2) "Динамо"
Переглянути