вівторок, 08 вересня 2009 07:23

Аполлінарій Боновський на 102 дні з"їздив до сина в Америку

Автор: фото з родинного архіву Боновських
  Сергій та Аполлінарій Боновські біля лайнера ”Норвезький самоцвіт” під час круїзу по кращих місцях Сполучених Штатів Америки
Сергій та Аполлінарій Боновські біля лайнера ”Норвезький самоцвіт” під час круїзу по кращих місцях Сполучених Штатів Америки

10 років тому син 77-річного Аполлінарія Боновського із села Капустяни Тростянецького району Вінниччини полковник Сергій Боновський виїхав до Сполучених Штатів Америки. Його дружина Наталя виграла "зелену карту" й вивезла родину на постійне місце проживання. Двічі — у 2000-му та 2005-му — Сергій присилав своєму батькові запрошення, але у візі Аполлінарію Юхимовичу відмовляли.

— Казали, що я вдівець, тому можу не повернутися, — розповідає, — Як колишньому військовому мені там ще й пенсію платили б. А коли син отримав американське громадянство, візу мені відкрили за п"ять хвилин. Консул узяв мого паспорта, на мить із ним вийшов — і маєш візу на п"ять років. У будь-яку годину — купуй білета і лети.

Аполлінарій Боновський купив квиток за $600 і вперше вирушив за океан. У Сполучених Штатах провів 102 дні.

— Я був вражений, як нас дурили капіталістичним імперіалізмом. Та вони ж у комунізмі живуть! Їхній конгрес прийняв рішення, що американські негри пожиттєво мають безкоштовні газ, світло, квартири, навчання і 2,5 тисячі доларів щомісячного пособія на кожного — бо їхні діди були рабами. Такими ж пільгами користуються радянські люди, які виїхали в Америку до 1993-го — бо вибралися з тоталітарної держави.

Син Боновського працює начальником охорони Майкла Блумберґа, мера Нью-Йорка. Має у підпорядкуванні 300 охоронців. Його дружина Наталя — професор гінекології. Мала у Києві власну клініку, тепер — заступник головного лікаря Центрального гінекологічного інституту Нью-Йорка. Їхня донька Наталія — політолог. Поки жила в Києві, працювала з Ніною Карпачовою, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Син Михайло — ліцеїст. Цьогоріч переміг у студентському конкурсі зі знань української мови. Нещодавно родина купила квартиру за $560 тис. у новому мікрорайоні Нью-Йорка на березі Ґудзону і двоповерхову дачу за $260 тис. Узяли кредит на 30 років. Окремо — позики на автомобілі. Міняють їх що три роки.

— Сергій водив до себе на роботу. Це 120-поверхове приміщення. Половину верхніх здають під квартири, нижні — канцелярщина. Там працює три тисячі молодих людей, віком від 18 до 25 років. Мер збирає звідусіль кращі розуми, навчає їх, дає безкоштовний гуртожиток і транспорт, а потім по всьому світові дає їм роботу у своїх фірмах.

Одна путівка у цей рай стоїть 5600 доларів

22 дні родина Боновських мандрувала на фешенебельному лайнері "Норвезький самоцвіт".

— Він 70 метрів заввишки, 340 — завдовжки, 14 палуб, вісім басейнів, чотири кінотеатри, один театр, — вражено перераховує Боновський-старший. — На три тисячі туристів — 2800 прислуги. Одна путівка у цей рай стоїть 5600 доларів. Я побачив Гаваї, Кариби, Маямі, мис Канаверал. А ще обійшов усі нью-йоркські музеї та театри. Кожні вихідні виїздив 7-місним синівським джипом щоразу до нового штату.

Аполлінарій Боновський — колишній військовий. 1986-го був дозиметристом у Чорнобилі.

— Багатьох із тих, хто тоді були поруч, давно немає серед живих. Я послухав лікаря, який сказав: "Хочеш жити — їдь у село. Розводь бджіл, пий кисле козяче молоко". Я так і зробив. Після демобілізації закінчив курси пасічників і 10 років керував колгоспною пасікою. Маю вдома 20 вуликів, коня, п"ять кіз, 11 в"єтнамських свинок, два пси, чотири коти та курку з півнем. Іще кузню — я єдиний коваль на 12 сіл. Але господарство почав розпродавати — хочу, щоби ніщо не стримувало знову поїхати до сина.

Зараз ви читаєте новину «Аполлінарій Боновський на 102 дні з"їздив до сина в Америку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути