середа, 23 листопада 2016 21:05

Відрізану руку пришили до ноги

Вісім унікальних лікарських операцій

У жовтні 20 хірургів із медичного центру Монтефіоре у Нью-Йорку, США, розділили 13-місячних сіамських близнюків, які зрослися головами. Джейдона й Аніаса Макдональдів оперували 22 години. Малюків уже виписали додому.

– Ми довго зважувалися на цей крок. Нас попереджали – операція ризикована. Один із близнюків міг не вижити, – розповідає Ніколь Макдональд, мати дітей. – Лікарі успішно провели надскладну операцію. Відчуваю одночасно радість і страх невизначеності. Синам тепер потрібна кількамісячна важка реабілітація

1. У Київському інституті серця імплантували перше в Україні механічне серце в липні цьогоріч. Пацієнтом став 41-річний Павло Дорошко з Харкова.

– Звернувся в Інститут після інсульту. Сказали: без операції проживу не довше трьох тижнів. Серце не зупиниться, але ослабнуть інші органи, – каже він.

Прилад приєднали до аорти і шлуночка серця двома трубками.

– Виглядає, як нашпигована електронікою маленька коробочка. Працює подібно до насоса. Крутиться зі швидкістю 2-3 тисячі обертів за хвилину. Серце відтепер не б'ється. Пульсу немає, – розповідає директор інституту 51-річний Борис Тодуров.

Павло Дорошко постійно носить 4-кілограмову сумку з двома акумуляторами, що живлять механічне серце. Заряджає їх кожні 10 годин. Із ним харків'янин проживе вісім років. Далі потрібна буде пересадка донорського серця.

Автор: Дмитро Скаженик
 

2. 22-річному Сяоляню з китайської провінції Фуцзянь хірурги виростили ніс – на чолі. У вересні 2013-го чоловік в автокатастрофі травмував обличчя. Через інфекцію втратив ніс. Для нового хірурги взяли вихідні матеріали тканини Сяоляня.

– На лобі підтягнули шкіру. Під нею розмістили спеціальні розширювачі. Всередину вставили витягнутий з його ребра хрящ. Ніс гоївся близько дев'яти місяців. Згодом його пересадили на належне місце, – каже один із хірургів.

3. Американські лікарі провели операцію на хребті Лін Лі Хоуп Бемер, коли її мати була на 23-му тижні вагітності. Згодом дитину повернули в матку. Дівчинка знову з'явилася на світ через три місяці.

– У 16 тижнів вагітності на черговому УЗД мені сказали, що у дитини тератома – доброякісна пухлина на хребті. Ця патологія трапляється в одного з 35 тисяч новонароджених, – розповідає Маргарет Бемер. – Через пухлину донька могла загинути.

Дитина важила 500 г. Пухлина була більшою за плід. Під час операції у Лін Лі Хоуп зупинилося серце – його перезапустили. Дівчинка народилася здоровою, важила 2 кг 400 г.

4. 2012 року міжнародна бригада лікарів на чолі з американцем Маккєєм Маккінноном видалила 90-кілограмову пухлину з правої ноги в'єтнамця Нгуєна Зуй Хая, 32 роки. Пацієнт важив удвічі менше. Через пухлину не ходив.

– Вона утворилася в 4 роки. У підлітковому віці швидко росла. У 17 йому ампутували частину ноги, але це не допомогло, – розповідають родичі Нгуєна.

5. Китайські медики на місяць пришили відрізану руку пацієнта до його ноги.

25-річний Сяо Вей працював на заводі за станком. У грудні 2013-го той відтяв зап'ястя його правої руки. Колеги зупинили станок. Дістали відрізану кінцівку й доправили Сяо в лікарню.

– Рука була не просто відрізана. Станок її розчавив і переламав кілька кісток. Нам довелося пришити зап'ястя до ноги, щоб вилікувати переломи, перш ніж пришити її назад, – пояснюють лікарі.

6. 6-літній Джессі Хелл зі США 11 червня 2008 року видалили праву частину мозку. За операцію взявся нейрохірург Бен Карсон із дитячого медичного центру Джона Хопкінса в Балтиморі. Дитина страждала на енцефаліт Расмуссена. Недуга викликана інфекцією або алергічною реакцією. Дівчинка могла померти.

– Залишена половина мозку взяла на себе функції видаленої. Джессі стала паралізованою на ліву сторону, але її розумові здібності й пам'ять не постраждали, – каже Бен Карсон.

7. 2007-го французькі хірурги 16 год. оперували 31-річного Паскаля Коллера. Він страждав на невиліковну недугу – нейрофіброматоз. У різних частинах тіла з'являлися доброякісні пухлини нервів. Утворення було і на обличчі, нагадувало маску. Пухлини були такі великі, що чоловік не міг нормально їсти, став відлюдником.

Професор Лоран Лантієрі пересадив Коллеру обличчя від мертвого донора – відновив губи, глотку, ніс і рот. Паскаль збирається одружитися.

8. 1921-го американський хірург Еван О'Нейл Клейн сам собі вирізав апендикс. Використав місцевий наркоз. Через 11 років лікар знову сам себе прооперував – вирізав пахову грижу. У коридорі чергувала команда медиків. Однак Евану не знадобилася їхня допомога.

текс: Юлія ЛІПІЧ

Зараз ви читаєте новину «Відрізану руку пришили до ноги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

04.06.2010 18:55:32ОРЕСТ77.122.94.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
ЦЕ БОЖА КАРА- 1Д1ТЬ ДО ЦЕРКВИ ТА МОЛ1ТЬСЯ ПРОС1ТЬ ПРОЩЕННЯ ЗА ГР1ХИ ВАШИХ ПРЕДК1В- А 1Х Е ЧИМАЛО 1 ВИ ЦЕ ДОБРЕ ЗНАЕТЕ- ПОКАЙТЕСЯ ПРОС1ТЬ ПРОЩЕННЯ ЗА Д11 ВАШИХ НЕРОЗУМНИХ ПРЕДК1В БУДЬТЕ ТЕРПИМИМИ-1 БОГ ПРОСТИТЬ ВАС. Н1МЦ1 ПОКАЯЛИСЯ ПЕРЕД УС1М МИРОМ 1 РОЗУМОМ 1 ГРОШИМА-ЩОБ МАЙБУТНЕ ПОКОЛ1ННЯ НЕЗНАЛИ ГОРЯ. А ВИ ТУП1 НАЩАДКИ ЦЬОГО НЕ РОБИТЕ ЗА ГОРДИН1- ОТ 1 СТРАЖДАЕТЕ. ПОКАЙТЕСЯ НЕРОЗУМН1.
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути