четвер, 11 березня 2021 09:51

"Україна доказів не надала"

Латвія зняла арешт і зарахувала у свій державний бюджет 30 мільйонів доларів, які українське слідство пов'язує з бізнесменом і ексдепутатом Верховної Ради Юрієм Іванющенком, близьким до Віктора Януковича. За п'ять з половиною років, коли справою про незаконне збагачення колишнього "регіонала" займалася Генеральна прокуратура України, розслідування не було завершене, а 2019-го її передали в Національне антикорупційне бюро, повідомляла "Українська правда"

  Тетяна ШЕВЧУК, 30 років, юристка Центру протидії корупції
Тетяна ШЕВЧУК, 30 років, юристка Центру протидії корупції

Латвія конфісковує кошти не вперше. Раніше багато тіньових грошей з України та Росії відмивали через тамтешні банки, бо були дірки у фінансовій системі. Вони ухвалили закон, що можуть забирати незаконні активи у свій бюджет. Кілька років тому в латвійській казні залишилися 40 мільйонів доларів колишнього віцепрем'єра Сергія Арбузова. Латвія чекала доказів, що арештовані кошти Януковича і його клану – саме з України і прив'язані до конкретної кримінальної справи. УКРАЇНА ДОКАЗІВ НЕ НАДАЛА. На це не було політичної волі. Справу зливав тодішній генпрокурор Юрій Луценко. Її не розслідували. "Мертві" матеріали передали в Національне антикорупційне бюро. Президент Порошенко й керівник ГПУ заробляли політичні дивіденди і ЙШЛИ НА ДОГОВОРНЯКИ з "Опозиційним блоком", наступником Партії регіонів. Генпрокуратура і тоді, й зараз, замість того щоб боротися за справедливість, займається рішаловом. Останній приклад – забрала в Антикорупційного бюро і віддала Службі безпеки справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Його підозрюють у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.

У влади немає бажання боротися з корупцією. Повернути виведені активи можна, якщо правоохоронні органи будуть реформовані, незалежні. Інакше далі ХОДИТИМЕМО ПО КОЛУ, а гроші отримуватиме латвійський бюджет, а не український.

Зараз ви читаєте новину «"Україна доказів не надала"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути